Przedszkola zamknięte – AKTUALIZACJA

Udostępnij

Przedszkola w mieście i gminie Koźmin Wielkopolski zostaną uruchomione od poniedziałku 25 maja. Taką decyzję podjął Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Szanowni Państwo!

Informuję, że w porozumieniu z organem prowadzącym po analizie sytuacji nasze przedszkole zostanie uruchomione od poniedziałku 25.05.2020r. Działanie placówki będzie opierało się na wytycznych GIS, MZ i MEN dlatego prowadzone będą zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. – czytamy w komunikacie Dyrektora Przedszkola “Parkowe Skrzaty”.

Aktualizacja z dnia 14.05.2020 r.

—————————————————————————————————————–

Przedszkola prowadzone przez Miasto i Gminę Koźmin Wielkopolski pozostaną na razie zamknięte. Dziś zapadła decyzja.
W związku z decyzją rządu, o dopuszczeniu od 6 maja możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli, koźmiński samorząd stanął przed dylematem, czy otwierać prowadzone przez gminę placówki. Już przed majowym weekendem burmistrz Maciej Bratborski konsultował z dyrektorami możliwość otwarcia przedszkoli. Dyrektorzy informowali burmistrza o stanie przygotowania do ewentualnego przyjęcia dzieci i zgłaszali zapotrzebowanie na niezbędne środki ochronne, dezynfekcyjne i higieniczne, by spełnić wymagania sanitarne i zapewnić bezpieczeństwo przedszkolakom. Szefowie placówek oświatowych przeprowadzili rozeznanie wśród rodziców, jakie jest zainteresowanie uruchomieniem przedszkoli. Maciej Bratborski konsultował swoje decyzje z dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie i włodarzami ościennych gmin. Dziś zapadła decyzja.

Nasze przedszkola są w stu procentach przygotowane do otwarcia i przyjęcia dzieci. Jednak na razie te placówki pozostaną zamknięte. – mówi burmistrz Maciej Bratborski. – Podjąłem taką decyzję, że względu na fakt, iż powiecie krotoszyńskim sytuacja epidemiologiczna jest szczególna i istnieje wysokie ryzyko zakażenia koronawirusem. Jak wynika z informacji przedstawionej przez dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologiczne, powiat krotoszyński znajduje się na trzecim miejscu w kraju, pod względem liczby zakażonych koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców. Ze względu na tę sytuację Sanepid rekomendował gminom, by wstrzymać się z decyzją o otwarciu przedszkoli.

Kiedy zatem koźmińskie przedszkola zostaną otwarte ? Sytuacja może zmienić się w ciągu kilku dni. Wpływ na dalsze decyzje samorządu będą miały wyniki testów przeprowadzanych wśród mieszkańców powiatu w Mobilnym Punkcie Pobrań w Krotoszynie oraz dalsze wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG