Uczcimy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Udostępnij

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia. – mówi radny Robert Idkowiak, współorganizator wystawy.

W poniedziałek, 18 maja będziemy obchodzić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Szkoła Podstawowa Nr 3 i parafia pw. Św. Stanisława Bp i m. organizują wystawę plenerową pt. „Karol Wojtyła. Narodziny.”

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Ekspozycja będzie udostępniona na dziedzińcu koźmińskiego klasztoru w niedzielę 17 maja w godzinach od 7.00 do 19.00 oraz przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, 18 maja w godzinach od 9.00 do 15.00. Mieszkańcy Koźmina Wielkopolskiego będą mogli wpisać się również do księgi pamiątkowej, która była wyłożona w dniach żałoby po śmierci Jana Pawła II.

Księga będzie wyłożona:

17 maja – po każdej mszy św. na dziedzińcu Klasztoru,

18 maja – w godz. od 9.00 do 15.00 – w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

Tekst: SP3, UMiG