Monitoring miejski – rozbudowa

Udostępnij

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zostanie rozbudowany system monitoringu wizyjnego w Koźminie Wielkopolskim. W mieście przybędzie kamer. Systemem monitoringu zostanie objęty między innymi Park im. Powstańców Wielkopolskich, co z pewnością ucieszy mieszkańców i ograniczy akty wandalizmu na terenie parku.

Gmina Koźmin Wielkopolski zleciła lokalnej firmie modernizację i rozbudowę miejskiego monitoringu. W tegorocznym budżecie zaplanowano na ten cel ok. 105 tys. zł. Obecnie koźmiński monitoring składa się z 12 kamer , zlokalizowanych w różnych punktach miasta.

W ramach renowacji systemu zostaną wymienione kamery na basenie, ulicy Kościelnej, targowisku miejskim, skrzyżowaniu ulic Klasztornej i Jana Pawła II.

Wzrośnie liczba miejsc monitorowanych. Nowe kamery pojawią się na skrzyżowaniach ulic: Klasztornej i Boreckiej, a także Jana Pawła II i Tysiąclecia. Firma rozbuduje system kamer na Starym Rynku, a także zainstaluje kamery przy głównych ulicach wjazdowych do miasta od strony: Jarocina, Krotoszyna, Borku Wlkp., i Pleszewa.

Cztery kamery zawisną w koźmińskim parku, dzięki nim pod kontrolą policji znajdzie się m.in.: pawilon, kort tenisowy, plac zabaw i budynek biblioteki oraz przestrzeń parkowa przy Boreckiej.

System monitoringu w Koźminie Wielkopolskim działa od 2009 roku i jest sukcesywnie rozbudowywany.

Foto: Szymon Sikora,

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMIG