Cmentarz żydowski w Koxminie Wlkp.

Powstanie film “Ostatni Żyd. O Nathanie Mośkiewiczu”

Udostępnij

Stowarzyszenie Krotochwile, które w ubiegłym roku zaprosiło mieszkańców do zwiedzania koźmińskich zabytków, w tym tego wyjątkowego – cmentarza żydowskiego, w tym roku będzie realizować kolejny projekt pn. “Ostatni Żyd. O Nathanie Mośkiewiczu”. Dzięki wsparciu finansowemu przekazanemu przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce powstanie film dokumentalny opowiadający o ostatnim żydowskim mieszkańcu Koźmina Wielkopolskiego – Nathanie Mośkiewiczu.

Twórcom filmu zależy, by pokazać Mośkiewicza takiego, jakim był, jego codzienne życie w mieście, jego charakter. Mogą to być opowieści o tym, gdzie spacerował, z kim się przyjaźnił, czy lubił żartować.

Dlatego Stowarzyszenie Krotochwile poszukuje mieszkańców pamiętających Nathana Mośkiewicza i chcących o nim opowiedzieć przed kamerą. Każde, nawet najmniejsze wspomnienie, jest cenne.

Osoby zainteresowane podzieleniem się swoimi wspomnieniami, prosimy o kontakt ze Stowarzyszeniem Krotochwile pod numerem telefonu 506 754 510 lub mailowo: pawel@krotochwile.org

Logo Stowarzyszenia Krotochwile