Apel Burmistrza Miasta i Gminy

Udostępnij

W związku z notowanym w ostatnich dniach wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców powiatu krotoszyńskiego i naszej gminy Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski apeluje o szczególną ostrożność.

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski!

W ostatnich dniach odnotowujemy wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród mieszkańców powiatu krotoszyńskiego i naszej gminy. Niestety, ponownie zaostrza się sytuacja epidemiologiczna w naszym najbliższym otoczeniu i ponownie przyjdzie nam się z nią zmierzyć. Jak poinformował Starosta Krotoszyński od 3 października powiat krotoszyński może znaleźć się w strefie podwyższonego ryzyka. Komunikat w tej sprawie będzie ogłoszony 1 października.
W oczekiwaniu na tę decyzję apeluję do Państwa o zachowywanie szczególnej ostrożności, bezwzględne noszenie maseczek, przestrzeganie zasad dystansu społecznego i higieny. To niepozorna, a jednocześnie jakże potężna broń w walce z epidemią koronawirusa. Proszę szczególną troską otoczyć osoby z grupy podwyższonego ryzyka. Proszę osoby starsze i te o obniżonej odporności o ograniczenie do minimum wyjść poza miejsce zamieszkania, w miejsca , w których może gromadzić się większa liczba osób. Apeluję do rodziców i opiekunów, by ograniczyć gromadzenie się dzieci i młodzieży w miejscach publicznych.
Jednocześnie zapewniam, że pozostaję w stałym kontakcie z Wojewodą Wielkopolskim i Starostą Krotoszyńskim. Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, by ograniczyć rozwój epidemii w powiecie krotoszyńskim.

Maciej Bratborski
Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski