Pożegnanie kierownika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp.

Udostępnij


Po 18 latach pracy na stanowisku kierownika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim i 40 latach pracy w książnicy Elżbieta Rychlik przechodzi na emeryturę.

27 października burmistrz Maciej Bratborski odwiedził panią kierownik, w ostatnim dniu jej pracy, by podziękować za lata sumiennej, oddanej pracy zawodowej w koźmińskiej bibliotece w służbie książce i słowu pisanemu.

– Serdecznie dziękujemy za serce, które włożyła Pani w rozkwit koźmińskiej biblioteki. Za atmosferę tego miejsca, życzliwość wobec każdego czytelnika, spokój i aktywną, choć dyskretną obecność w życiu naszej Małej Ojczyzny. Przez wszystkie lata pracy z ogromnym profesjonalizmem podchodziła Pani do zawodowych wyzwań. Jednym z najtrudniejszych była z pewnością przeprowadzka biblioteki do nowej siedziby, która jest Pani ukochanym dzieckiem. Nie przebiegałaby ona tak sprawnie, gdyby nie Pani zrozumienie dla działań samorządu i dobra współpraca. Za to również serdecznie dziękujemy.

– powiedział burmistrz Maciej Bratborski.

Odchodzącej pani kierownik podziękowali również jej współpracownicy, przedstawiciele instytucji, redakcji lokalnych wydawnictw oraz szkół.

Elżbieta Rychlik pracowała w koźmińskiej bibliotece od 1 sierpnia 1980 r. W bibliotece pracowała w różnych działach: wypożyczalnia, dział gromadzenia i opracowywania zbiorów, wypożyczalnia kaset i płyt. Od 2002 roku pełniła funkcję kierownika książnicy. Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Koźmina Wielkopolskiego, współpracuje z redakcją „Szkiców Koźmińskich”. Odznaczona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz