Szczepienia przeciw COVID 19 AKTUALNOŚCI

Udostępnij

Aktualizacja z dnia 17.06.2021 r.

Apel dotyczący przestrzegania obostrzeń sanitarnych w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi

Aktualizacja z dnia 1.04.2021 r.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi – Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje o rozwagę i stosowanie się do obostrzeń sanitarnych.

Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja – przestrzegajmy tych zasad, bo tylko zjednoczeni w działaniu możemy wygrać walkę z pandemią Covid-19 i ograniczyć transmisję wirusa.
Służby medyczne, lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy pracownicy służb sanitarnych każdego dnia stawiają czoło śmiertelnemu zagrożeniu, jakim jest koronawirus. Doceńmy ich ciężką pracę.
To trudny czas dla nas wszystkich. Każdy z nas może dołożyć wszelkich starań do tego, abyśmy jak najszybciej wrócili do „normalności”. Zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja przybliżają nas do pokonania pandemii. Bądźmy odpowiedzialni!! Dla wspólnego dobra nas wszystkich.

——————————————————————————————————————–

Aktualizacja z dnia 15.03.2021 r. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krotoszynie informuje, że istnieje możliwość pobrania na telefony darmowej aplikacji „Zaszczepieni”. Aplikacja ta umożliwia potwierdzenie, że ktoś jest zaszczepiony przeciw COVID-19 ( co może być przydatne podczas prowadzenia wywiadów epidemiologicznych). Więcej danych o aplikacji można znaleźć na stronie https://www.gov.pl/web/wsse-bydgoszcz/darmowa-aplikacja-zaszczepieni-juz-do-pobrania

Aktualizacja z dnia 9.02.2021 r.

Plakat promujący Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID 19

Aktualizacja z dnia 25.01.2021 r. W trosce o dobro i dostępność do usług osób Głuchych w sprawach związanych z Covid-19, na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kontakt udostępniono informacje i kontakt do tłumaczy języka migowego pracujących w systemie 24/7

Trwa realizacja Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. 15 stycznia ruszy Centralna Rejestracja – to możliwość umawiania szczepień dla seniorów (powyżej 80 r.ż). Od 22 stycznia będzie uruchomiona możliwość umawiania terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Telefon 62 72 19 353 – transport do punktu szczepień

Aktualizacja z dnia 14.01.2021 r. Od 15 stycznia w Urzędzie Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski zostanie uruchomiony numer telefonu 62 72 19 353 pod którym będzie można zgłaszać zapotrzebowanie na dowóz do punktu szczepień. Będzie on czynny w godzinach pracy urzędu, tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

Przypominamy

Osoby:

 • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • osoby starsze nie mające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień

będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez gminy transportu do punktów szczepień.

Komunikat Przychodni “Nad Stawem” w sprawie rejestracji na szczepienia z dnia 14.01.2020 r.


Od 15 stycznia 2021 roku rozpoczynamy w naszej przychodni rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80 roku życia (rocznik 1941 i poniżej).
Zgłoszenia:

 • bezpośrednio w rejestracji przychodni lub telefonicznie 62 597 19 73 , 539 911 947 (telefony czynne w godzinach pracy przychodni),
 • pod numerem 989 – całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień ,
 • przez Internetowe Konto Pacjenta;

Od 22 stycznia w taki sam sposób mogą rejestrować się osoby powyżej 70 roku życia (rocznik 1951 i poniżej).

W początkowej fazie szczepień otrzymamy 30 dawek szczepionki tygodniowo i tylko tyle osób będziemy mogli zaszczepić. Szczepienia rozpoczniemy 25 stycznia.

O dokładnej dacie i godzinie szczepienia zostaną Państwo powiadomieni przez SMS.

Przed przybyciem na szczepienie w celu usprawnienia pracy przychodni prosimy o wydrukowanie i przyniesienie wypełnionego kwestionariusza dostępnego tu

infografika MZ na temat rejestracji na szczepienia

Komunikat Koźmińskiego Centrum Medycznego z dnia 14.01.2020 r.

Koźmińskie Centrum Medyczne od 15 stycznia 2021 roku rozpocznie rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób powyżej 80 roku życia. Zarejestrować można się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 bezpośrednio w przychodni lub pod numerem telefonu 62 597 18 93.

Komunikat na temat szczepień przeciwko COVID 19 z dnia 13.01.2020 r.


Na bezpłatne szczepienie będzie można zarejestrować się na trzy sposoby:

 • dzwoniąc na numer bezpłatnej infolinii 989,
 • poprzez Internetowe Konto Pacjenta (na stronie pacjent.gov.pl),
 • lub poprzez kontakt z konkretnym punktem szczepień.

W Koźminie Wielkopolskim szczepienia przeciw COVID-19 będą realizować następujące placówki medyczne:

 • KOŹMIŃSKIE CENTRUM MEDYCZNE przy ul.M.Kopernika,
 • PRZYCHODNIA NAD STAWEM przy ul.Poznańskiej.

Aktualna mapa punktów szczepień

Osoby:

 • posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym w kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
 • osoby starsze nie mające możliwości samodzielnego dojazdu po punktu szczepień

będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego przez gminy transportu do punktów szczepień. Od 15 stycznia w urzędach miast i gmin zostaną uruchomione numery telefonów (infolinie), za pośrednictwem, których w/w osoby będą mogły zgłosić potrzebę bezpłatnego transportu do punktu szczepień lub uzyskać informację w tym zakresie.

Tekst: AFUMIG

Infografika Ministerstwo Zdrowia