Na zdjęciu widać baner Szkółki PIłkarskiej GOS "Nie piję, nie biorę, nie palę"

Ferie bez nudy w szkółce piłkarskiej

Udostępnij

W ferie zimowe Szkółka Piłkarska Gminnego Ośrodka Sportu zorganizowała dla swoich zawodników zajęcia sportowo-rekreacyjne w połączeniu z zajęciami profilaktycznymi pod hasłem „Nie piję. Nie biorę. Nie palę.” Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności oraz praktyczne i teoretyczne doszkalanie zawodników w zakresie techniki i taktyki gry, przygotowujące do zbliżającej się rundy wiosennej, a także ukazanie ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy wypoczynku przeprowadzili także zajęcia o tematyce profilaktycznej o szkodliwości alkoholu, narkotyków oraz innych używek. Zawodnicy mogli również zgłębić wiedzę dotyczącą prawidłowego odżywiania.

Na zdjęciu zawodnicy ze szkółki oglądają film na temat zdrowego odżywniania.

Zajęcia sportowe przygotowujące do rozgrywek wiosennych, połączone z akcją przeciwdziałania spożywania alkoholu, palenia papierosów, czy zażywania narkotyków to propozycja, jaką złożyliśmy naszym podopiecznym podczas ferii zimowych. W czasach ograniczeń, jakie niesie za sobą pandemia, była to doskonała forma aktywnego wypoczynku. Zwróciliśmy uwagę nie tylko na zajęcia ruchowe, ale też na promocję akcji “Nie piję. Nie biorę. Nie palę”, aby uwrażliwić dzieci i młodzież na szkodliwość korzystania z używek

– podsumował Sławomir Gruchała – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wielkopolskim.

Zawodnicy bardzo chętnie uczestniczyli w zorganizowanych dla nich zajęciach.

Tekst i foto: Karolina Aleksandrowicz, GOS