Grupa dzieci siedzi na krzesłach na zielonym skwerze, mężczyzna prowadzący zajęcia stoi przy perkusji.

Jestem wolny – nałogom dziękuję !

Udostępnij

W dniach od 12 do 17 lipca w koźmińskiej bibliotece odbywały się zajęcia wakacyjne pt. „Jestem wolny – nałogom dziękuję”. Projekt został dofinansowany z budżetu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

Przez cały tydzień dzieci brały udział w zajęciach o tematyce profilaktycznej. Pierwszy dzień był poświęcony różnym rodzajom uzależnień, drugi dotyczył alternatywnych form spędzania wolnego czasu, podczas kolejnego dnia była omawiana biblioterapia. W czwartek odbył się konkurs plastyczny „Nie piję, nie biorę, nie palę”.

Dzieci siedza przy stoliku i rysują.

Oprócz zajęć teoretycznych, dzieci spędzały aktywnie czas na placu zabaw, zwiedzały park, grały w kalambury i gry planszowe.

Piątek był dniem podsumowującym – uczestnicy mogli sprawdzić swoje wiadomości z całego tygodnia w teście o uzależnieniach, omówione zostały plakaty konkursowe i rozdane nagrody.

Plakat promujący zdrowy styl życia.

W sobotę na dzieci czekały warsztaty bębniarskie prowadzone przez terapeutę i muzyka Jana Pudłowskiego. Poprzedziła je rozmowa o uzależnieniach i konsekwencjach, które są z nimi związane. Pan Janek pracuje jako wychowawca z młodzieżą dotkniętą problemem uzależnień w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii we Wrocławiu. Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali kubki z napisem „Jestem wolny – nałogom dziękuję” oraz z logo biblioteki.

Meżczyzna prowadzący zajęcia z muzykoterapii w trakcie zajęc.
Grupa dzieci na zielonym skwerze wykonuje ćwiczenia z prowadzącym.

Tekst i foto: Katarzyna Ziętkiewicz, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski