Benefis Zbigniewa Cyunczyka

Udostępnij

17 listopada w sali kinowo-widowiskowej “Mieszko” odbył się benefis koźmińskiego muzyka Zbigniewa Cyunczyka. Koncert, który zorganizowali przyjaciele artysty, zgromadził tłumy widzów.

Zbigniew Cyunczyk jest znany w naszym środowisku z miłości do muzyki i wieloletniej współpracy artystycznej z seniorami. Od 25 lat współpracuje przy organizacji “Koźmińskiej Biesiady Seniora” . Od kilku lat jest instruktorem muzycznym zespołu wokalnego “Przyjaciele”, kształci również seniorów- solistów. Komponuje i wykonuje muzykę do spektakli koźmińskiego Teatru Seniora “Radość”, którego założycielką i kierownikiem artystycznym jest jego żona Jolanta.

Za działalność artystyczną – na wniosek Komitetu Organizacyjnego Benefisu Zbigniewa Cyunczyka – 27 października – Rada Miejska, przyznała mu odznakę “Zasłużony dla Ziemi Koźmińskiej”. To wyróżnienie wręczyli świętującemu artyście podczas koncertu burmistrz Maciej Bratborski i Justyn Zaradniak, Przewodniczący Rady Miejskiej.

W koncercie zorganizowanym na cześć muzyka wystąpił zespół wokalny “Przyjaciele”, soliści z nim współpracujący, a także zaprzyjaźnieni muzycy: zespół Cool Country Band, Darek Rupociński z Anną Parużyńską, Adam Parzysz, “Kapela znad Orli”, zespół Rho oraz syn muzyka. Publiczność wspaniale się bawiła. Konferansjerzy wręcz zasypywali widzów anegdotami z życia Zbigniewa Cyunczyka, a wykonawcy zadbali o wspaniałe aranżacje prezentowanych utworów.

Tekst: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Foto: Agnieszka Flejsierowicz, Iwona Cyunczyk