styczeń
2019
24
czwartek
Felicji
Roberta
Sławy

                          

  Strona główna

XIV konkurs regionalny rozstrzygnięty

W ramach obchodów Dni Koźmina Wlkp., 2 czerwca w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy odbyła się XIV edycja konkursu Wiedzy o Ziemi Koźmińskiej zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy i Towarzystwo Miłośników Koźmina Wlkp. Tematem konkursu dla szkół podstawowych były „Legendy i podania Ziemi Koźmińskiej”. W eliminacjach dla szkół podstawowych uczestniczyło 36 uczniów ze wszystkich podstawówek z terenu miasta i gminy. Dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych temat brzmiał „Koźmin Wlkp. w czasie II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej 1939-1945”. Z tematem II wojny światowej zmierzyło się 21 gimnazjalistów.


Konkurs przebiegał w dwóch etapach: najpierw uczestnicy napisali test,a następnie najlepsi uczniowie odpowiadali na pytania jury. Część pisemna trwała 45 minut. W etapie ustnym brało udział po 5 osób z każdej kategorii. Każdy uczestnik odpowiadał na pięć pytań.

W tematyce „Legendy i podania Ziemi Koźmińskiej” I miejsce zajął Krzysztof Spychała ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskiej 1906/1907, II miejsce - Błażej Świętek ze Szkoły Podstawowej nr 3 K. Makuszyńskiego, III miejsce -Jagoda Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 1, IV - miejsce Adrianna Serek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęciczkach, V miejsce - Dagmara Purczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 3.

W tematyce „Koźmin Wlkp. w czasie II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej 1939-1945” I miejsce zajęła Anna Kubiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca, II miejsce - Katarzyna Majchrzak
z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy, III miejsce - Adam Jajor również z Gimnazjum, IV miejsce - Agnieszka Strzelczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, V miejsce -Monika Kubiak z Gimnazjum.Tekst: Elżbieta Rychlik, fot. Adrian Kossmann
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn