maj
2018
27
niedziela
Amandy
Jana
Juliana

                               

  Strona główna

Po 40. Biegu Maćka w Koźminie Wielkopolskim

W sobotę, 1 października odbył się jubileuszowy - 40.Bieg Maćka. Impreza, którą po raz pierwszy zorganizowano na kompleksie sportowym przy ul.Floriańskiej zgromadziła wielu biegaczy. W biegach szkolnych udział wzięło prawie 900 zawodników z przedszkoli i szkół gminy Koźmin Wielkopolski i okolicznych gmin. W biegu głównym na 5 km wystartowało 85 zawodników, a na dystansie 10 km - 132 biegaczy.Ponad 100 osób pracowało nad sprawną organizacją tego sportowego wydarzenia.   

 

 

Jubileuszowa edycja koźmińskich biegów była dla organizatorów prawdziwym wyzwaniem, gdyż  wniosła wiele nowości. Po raz pierwszy Bieg Maćka  został zorganizowany  przy kompleksie sportowym na ul. Floriańskiej. Na płycie boiska zmagali się najmłodsi biegacze – przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkół podstawowych. Młodzież biegła na trasach wyznaczonych w pobliżu boisk sportowych.  Nową trasę w kierunku Nowej Obry mieli do przebiegnięcia dorośli biegacze, do wyboru na dystansie 5 lub 10 km. 


40.Bieg Maćka otworzyli jego głowni organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Sławomir Gruchała. Imprezę prowadził Robert Idkowiak, nauczyciel z koźmińskiego gimnazjum.   

 

Dzięki zaangażowaniu sędziów i nauczycieli biegi szkolne przebiegły bardzo sprawnie. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach dekorowali  burmistrz Maciej Bratborski, zastępca burmistrza Jarosław Ratajczak, przewodniczący Rady Miejskiej Justyn Zaradniak i dyrektor GOS Sławomir Gruchała. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy – puchary i nagrody. Tradycyjnie sportowcy  po biegu mogli posilić się grochówką, którą w tym roku przygotowały gospodynie z kół gospodyń wiejskich w Skałowie i Gościejewie.

 

W trakcie biegów szkolnych, w sekretariacie wydawano numery i pakiety startowe zawodnikom, którzy zapisali się na bieg główny, który ruszył o godz.12.30.Niektórzy biegacze, oprócz numeru startowego umieścili na swoich koszulkach naklejkę „Biegnę dla Kuby”, wyrażając tym samym wsparcie dla Jakuba Osucha – młodego koźminianina, który uległ wypadkowi i walczy o powrót do zdrowia. Inicjatorem  tej akcji był koźmiński  radny  i biegacz Jacek Zawodny.

 

W biegu głównym najlepsi na dystansie 5 km okazali się:
Kobiety: 1 -  Katarzyna Panek , 2 -  Kinga Friebe 3. -  Anna Krawczyk
Mężczyźni: 1 -  Marcin Witkowski , 2 - Patryk Sobczyk, 3 -  Jakub Musiał

W klasyfikacji mieszkańców miasta i gminy Koźmin zwyciężyli na dystansie 5 km:
1. Monika Pawlak
2. Anna Szymczak
3. Małgorzata Mastalierz
oraz
1. Mateusz Lis
2. Tomasz Miedziński
3. Marek Pieniężny

Na dystansie 10 km najlepsi byli:

Kobiety: 1 - Zuzanna Baraniak , 2 - Ewa Pachurka , 3 - Bogumiła Tanaś
oraz

Mężczyźni 1 - Sergii Krovlaidis , 2 -  Yuriy Blahodir , 3 - Patryk Zdrojewski

Najlepsi mieszkańcy miasta i gminy Koźmin Wielkopolski na dystansie 10 km to:
1. Monika Piejko
2. Barbara Galewska
3. Iwona Jędrkowiak-Szałata
oraz
1. Michał Włodarczyk
2. Grzegorz Witczak
3. Arkadiusz Zmyślony

W przerwach pomiędzy biegami  na scenie grał zespół „Poniedziałek” z koźmińskiego gimnazjum.

Szczegółowe wyniki biegów są opublikowane na stronie głównego organizatora zawodów - Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp. www.goskozminwlkp.pl

Więcej zdjeć: https://www.facebook.com/search/top/?init=quick&q=40.Bieg%20Ma%C4%87ka%20&tas=0.1893516058735174

Data publikacji 3.10.2016r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

 

 

 

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn