maj
2018
27
niedziela
Amandy
Jana
Juliana

                               

  Strona główna

Sukces Koźmińskiego Teatru Seniora na 17. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” we Włocławku


I miejsce w kategorii teatru zdobył Koźmiński Teatr Seniora podczas 17.Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2016 który odbył się w dniach od 29 września do 2 października we Włocławku. Koźmiński teatr zaprezentował fragment sztuki  pt. „Drewniany talerz”, wyreżyserowanej przez Jolantę Cyunczyk.

 

 

 


Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” 2016 odbywa się od 1979 roku. Jego organizatorem jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Jest to impreza o profilu artystycznym obejmująca swoim zasięgiem wszystkie województwa. Od 1994 r. na wniosek seniorów przegląd odbywa się co dwa lata, a poprzedzają go eliminacje wojewódzkie.

W tegorocznej edycji imprezy na scenie zaprezentowało się 79 wykonawców z całej Polski. Jury przyznało nagrody w 8 kategoriach: chóry, zespoły wokalne, folklorystyczne zespoły, teatry, teatry obrzędowe, zespoły taneczne i zespoły tańca, kabarety, soliści i duety.

Nasz teatr zajął pierwsze miejsce w kategorii teatru ex aequo z Korycińską Grupą Teatralną z Korycina.  

 

 

Honorowy patronat nad przeglądem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Kujawsko-Pomorskiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  Prezydent Miasta  Włocławek i  Biskup Włocławskiego.

 

Koźmińskiemu Teatrowi Seniora serdecznie gratulujemy!


Zdjęcia z "ARS 2016"

 

Data publikacji

4.10.2016 r.

af

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn