czerwiec
2018
18
poniedziałek
Elżbiety
Marka
Pauli

                          

  Strona główna

Welcome to „Kidspeak” - projekt w SP nr 3 w Koźminie Wlkp.

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego stało się uczestniczenie w projekcie językowym, który w tym roku nosił nazwę „Kidspeak”. Na początku października  szkoła gościła Rowaidę z Egiptu oraz Irmę z Pakistanu. Dziewczyny pracowały z dziećmi w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I – VI. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem brali udział w lekcjach, które prowadzone były w języku angielskim.

 

 

 

Rowaida i Irma rozpoczynały zajęcia od przywitania dzieci w swoim narodowym języku. Dziewczyny zaprezentowały kilka podstawowych słów i zwrotów w języku arabskim i urdu oraz liczby od 1 do 10.  Ciekawostką było zapisanie wszystkich imion uczniów w obu językach.

 

Podczas kolejnych dni dzieci wyruszyły w wirtualną podróż do Pakistanu i Egiptu. Goście przedstawili kulturę i obyczaje panujące w ich rodzinnych stronach. Podczas prezentacji nie zabrakło rekwizytów, które urozmaiciły lekcje.

 

Popołudniowa aura nie rozpieszczała nas słońcem. Mimo to, Rowaida i Irma z chęcią uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych m.in. wycieczce do Adpalu, dyskotece z okazji Dnia Chłopca, spacerze po Koźminie oraz zajęciach kulinarnych.

 

Zwieńczeniem tygodnia była wizyta u burmistrza Koźmina – pana Macieja Bratborskiego.

 

Pełną relację z pobytu Irmy i Rowaidy można znaleźć na stronie Trójki. Zapraszamy!

 

               

 

Data publikacji 13.10.2016r.

Tekst i foto: SP Nr 3 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn