maj
2018
23
środa
Leoncjusza
Michała
Renaty

                                

  Strona główna

O ekonomii społecznej w Koźminie Wielkopolskim


18 października w Koźminie Wlkp. odbyła się konferencja pn. „Podmioty ekonomii społecznej szansą dla aktywnej polityki społecznej w powiecie krotoszyńskim”. Konferencja była swego rodzaju kontynuacją wydarzeń sprzed 2 lat, kiedy to kilka podmiotów i instytucji, w tym m.in. gmina Koźmin Wielkopolski podpisało porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju ekonomii społecznej w naszym powiecie.

 Organizatorami spotkania byli: Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi w Puszczykowie oraz koźmiński Zakład Aktywności Zawodowej i Spółdzielnia Socjalna „VIVO”.

 

Celem konferencji była wymiana doświadczeń oraz wzajemnych oczekiwań i pomysłów na rozwój ekonomii społecznej w naszym powiecie.

Ponadto przedstawiciele Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, funkcjonującego w ramach Fundacji  św. Jadwigi przedstawili swój dorobek. Zaprezentowały się także podmioty ekonomii społecznej działające w gminie Koźmin Wielkopolski: Zakład Aktywności Zawodowej i Spółdzielnia Socjalna "VIVO". 

 

Jednym z punktów konferencji była także dyskusja poświęcona tematyce mieszkań chronionych, w której udział wzięli przedstawiciele niemieckiego  zakładu Lammetal-Werkstätten Lamspringen,  przebywający z przyjacielską wizytą w koźmińskim ZAZ.

 

Konferencję zwieńczył uroczysty moment rozszerzenia porozumienia o kolejne podmioty: Stowarzyszenie "Krotoszyńskie Centrum Przedsiębiorczości", Stowarzyszenie "Szansa", LGD "Wielkopolska z Wyobraźnią", Gminę Kobylin , Gminę Sulmierzyce, Gminę Zduny, Gminę Rozdrażew, Bolsius Polska.

 

Data publikacji 19.10.2016

Tekst: Dominik Radwański

Foto: Liliana Trawińska,  Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

 

                 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn