czerwiec
2018
18
poniedziałek
Elżbiety
Marka
Pauli

                          

  Strona główna

Spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim

21 października w sali na piętrze kina Mieszko odbyło się spotkanie autorskie, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Koźminie Wlkp z Łukaszem Wierzbickim autorem książek dla dzieci, redaktorem oraz podróżnikiem. Spod jego pióra wyszły takie książki jak: ,,Afryka Kazika", ,,Dziadek i niedźwiadek",,, Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana", ,, Wróżby dla Kuźmy", ,,Machina przez Chiny" oraz ,,Drzewo- mity słowiańskie i inne opowieśći".

 Gośćmi zaproszonymi byli uczniowie piątych klas Szkoły Podstawowej nr 1 im.Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907.

Autor ciekawie opowiadał o swojej twórczości literackiej, a szczególnie o losach niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, wspomagając się przygotowaną przez siebie prezentacją multimedialną, w którą były wplecione odgłosy zwierząt oraz fragmenty filmów z okresu II wojny światowej.

Opowiedział także o swojej najnowszej książce ,,Drzewo- mity słowiańskie i inne opowieśći". To barwna podróż przez świat słowiańskich mitów- zapomniany, tajemniczy, ale jakże intrygujący. Ze strony młodych czytelników padło wiele intrygujących pytań dotyczących warsztatu pracy pisarza.

" A czy stare jak świat słowiańskie mity mają coś do zaoferowania dzieciom XXI wieku?" - zastanawia się Łukasz Wierzbicki. - " To już zależy od nas samych. Bo mit to opowieść, w której każdy z nas odnajduje swą mądrość, z której czerpie inspiracje."


Data publikacji 26.10.2016r.
Tekst i foto: Biblioteka Publiczna MiG

 

   

 

 
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn