maj
2018
23
środa
Leoncjusza
Michała
Renaty

                                

  Strona główna

Przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i liderzy szkolili się w Starej Obrze

22 listopada w świetlicy w Starej Obrze odbyły się warsztaty dla przedstawicieli stowarzyszeń i lokalnych liderów, które poprowadził Dariusz Nawrocki – doradca Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, przedstawiciel Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa. Tematem spotkania były możliwości pozyskiwania środków na działalność stowarzyszeń. Organizatorem  była Spółdzielnia Socjalna „VIVO”, przy współpracy z koźmińskim urzędem i sołectwem w Starej Obrze.

 

 Warsztaty były bardzo interesujące. Uczestników powitał Dominik Radwański, szef spółdzielni „VIVO”. Lokalni liderzy i członkowie ngo uzyskali praktyczne rady: jak prowadzić stowarzyszenie, jak budować jego wizerunek, jak pozyskiwać pieniądze na funkcjonowanie stowarzyszenia i realizowanie różnych społecznych inicjatyw.

Ważnym elementem szkolenia była prezentacja  Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi , która prowadzi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. W szerokim katalogu zadań, które realizuje fundacja jest m.in. doradztwo prawne, księgowe i marketingowe i inne dla stowarzyszeń z subregionu kaliskiego.

 

 

Data publikacji 23.11.2016r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn