maj
2018
23
środa
Leoncjusza
Michała
Renaty

                                

  Strona główna

Delegacja z Gruzji z wizytą w Koźminie Wielkopolskim


23 listopada w Koźminie Wielkopolskim gościła delegacja z Gruzji, która zwiedziła Zakład Aktywności Zawodowej i Spółdzielnię Socjalną „VIVO”. Goście spotkali się z burmistrzem Maciejem Bratborskim i wiceburmistrzem Jarosławem Ratajczakiem. Celem spotkania była wymiana doświadczeń w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym.

 

 Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wypracowanie wytycznych dla Modelowego Ośrodka Reintegracji Społecznej i Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Gruzji”, który realizuje współpracująca z koźmińskimi podmiotami Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi. Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych

 

W skład delegacji gruzińskiej weszli: przedstawiciel ministerstwa sportu i wsparcia młodzieży, gubernator największej gruzińskiej guberni, dyrektor i pracownicy departamentu polityki społecznej i przedstawicielka organizacji pozarządowej odpowiedzialnej za wprowadzanie programów socjalnych w Gruzji.

 

Polską stronę reprezentowali: burmistrzowie Koźmina Wielkopolskiego, Andrzej Piotrowski - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, przedstawiciele Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi oraz Jerzy Fornalik - kierownik ZAZ i Dominik Radwański – koordynator Spółdzielni Socjalnej „VIVO”.  

 

Goście zwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej, a następnie przeszli do kina „Mieszko”, gdzie burmistrz Maciej Bratborski krótko przedstawił historię Koźmina Wielkopolskiego. Włodarz opowiedział o doświadczeniach naszego samorządu w tworzeniu ZAZ-u i spółdzielni socjalnej. Następnie Dominik Radwański przedstawił krótką prezentację poświęconą działalności „VIVO”.

               

Data publikacji 24.11.2016 r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn