maj
2018
27
niedziela
Amandy
Jana
Juliana

                               

  Strona główna

"Calineczka" dla babci i dziadka

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Obrze wiedzą, że Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Z tej okazji 27 stycznia drugoklasiści i trzecioklasiści wraz ze starszymi kolegami przygotowali inscenizację baśni H. Ch. Andersena pod tytułem „Calineczka”. Pod kierunkiem Renaty Praczyk i Natalii Kowal, najsłynniejsza baśń została ożywiona przez uczniów, a dziadkowie na 50 minut zostali przeniesieni w świat przepełniony kolorami, piękną muzyką, tańcem i śpiewem.

 

 

Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy teatr. Scenografia i stroje uczniów zachwyciły wszystkich przybyłych. Kolejne akty, sceny  i odsłony inscenizacji wyciskały na twarzach widzów coraz to nowe emocje. Był uśmiech, zaskoczenie i łzy wzruszenia. Po przepięknym spektaklu mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Na zakończenie uczniowie zaśpiewali dziadkom "100 lat" i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Następnie wspólnie z seniorami udali się na słodki poczęstunek. 

 

Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez uczniów klasy II i III były drzewa genealogiczne, które uczniowie wykonali w ramach klasowych projektów. Nie zabrakło również wspólnych tańców z dziadkami.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

                       

 

 

 

TUTAJ MOŻNA ZOBACZYĆ WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI
http://spstaraobra.kozminwlkp.pl/index.php?view=category&catid=169&option=com_joomgallery

Data publikacji 303.01.2017r.

Tekst i foto: SP STARA OBRA

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn