czerwiec
2018
18
poniedziałek
Elżbiety
Marka
Pauli

                          

  Strona główna

"Drzwi otwarte" w SP nr 3 w Koźminie Wlkp.

17 lutego w Szkole Podstawowej Nr 3 im.K. Makuszyńskiego odbyły się "Drzwi otwarte" dla przyszłych uczniów rozpoczynających od września naukę w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej. Dzieci i rodziców powitała dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek i przedstawiła program spotkania. Następnie zaprosiła wszystkich na część artystyczną pt. "Witajcie w naszej bajce" przygotowaną przez uczniów klas trzecich. Po występie dzieci wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez nauczycieli, którym pomagali harcerze i uczniowie.

 

 

 

 

Rodzice zostali zapoznani przez Lucynę Majdecką i Katarzynę Walczak z prezentacją multimedialną przybliżającą życie codzienne szkoły, zajęcia dodatkowe, osiągnięcia uczniów, zaprezentowano liczne atuty szkoły oraz jej historię i tradycję. Gościliśmy również Agatę Hornik - Marek z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Krotoszynie, która przedstawiła rodzicom program "Dojrzałość szkolna".

 

Rodzice mieli możliwość skorzystania z fachowych rad i wskazówek, a wszelkie wątpliwości naszych gości pomogła rozstrzygnąć pani dyrektor, która udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania rodziców.

 

Następnie odbyło się zwiedzanie szkoły, rodzice zapoznali się z salami lekcyjnymi i ich bogatym wyposażeniem audiowizualnym. Przekonali się również, że jest ona bezpieczna ze względu na monitoring oraz działający od niedawna w naszej szkole domofon.

 

Podczas spotkania można było skorzystać z kawiarenki, dzieci otrzymały słodkie upominki. Każdy z gości otrzymał folder promujący szkołę oraz najnowsze wydanie gazetki szkolnej. Ogromną niespodzianką dla dzieci, która zakończyła spotkanie były zabawy przy muzyce z Olafem. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak liczne przybycie i zainteresowanie naszą szkołą, mamy nadzieję, że zaproszeni goście miło spędzili to popołudnie i już we wrześniu spotkamy się ponownie!

 

Data publikacji 24.02.2017r.

Tekst i foto: SP Nr 3

                              

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn