kwiecień
2018
24
wtorek
Bony
Horacji
Jerzego

                                

  Strona główna

Pożegnanie z koźmińskimi „witaczami”

W tym tygodniu z rogatek Koźmina Wielkopolskiego, przy drodze krajowej nr 15 zniknęły bezpowrotnie dwa „witacze”. Demontaż „witaczy” zlecił Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim. Decyzję nakazującą ich usunięcie wydała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

 

 

 

 

 

Od czerwca 2008 r. kierowców wjeżdżających do naszego miasta z kierunku Jarocina i Krotoszyna witały "witacze", zaprojektowane przez Radosława Barka. Witacze były charakterystyczne, zawierały: nazwę i  symbole miasta - logo i herb. Elementem dekoracyjnym były  liście i kwiaty, nawiązujące do tradycji Koźmina Wielkopolskiego, miasta kwiatów i zieleni.

 

Pod koniec ubiegłego roku, zarządca drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zobowiązała gminę do usunięcia „witaczy”. gdyż ich lokalizacja nie spełnia obowiązujących wymogów dotyczących minimalnej odległości tego typu reklam od krawędzi jezdni.

- Na terenie zabudowy powinna to być odległość 10 metrów, a poza terenem zabudowy  25 metrów – wyjaśnia Piotr Szpera, z jarocińskiego oddziału GDDKiA.

 

 

Data publikacji

3.03.2017r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, Jarosław Kapciński UMiG

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn