kwiecień
2018
24
wtorek
Bony
Horacji
Jerzego

                                

  Strona główna

KARNAWAŁOWE DRZWI OTWARTE W JEDYNCE

Tegoroczne Drzwi Otwarte w koźmińskiej Jedynce przypadły w Ostatki, tak więc 28 lutego przybyli do szkoły goście mogli liczyć na iście karnawałową zabawę. Licznie przybyłe dzieci wraz z rodzicami witali w progach szkoły uczniowie przebrani w kolorowe karnawałowe stroje, wręczając wykonane ręcznie upominki oraz materiały promocyjne. Zebranych gości przywitała także dyrektor Bożena Kulka, która przedstawiła program imprezy i zachęciła zebranych do wspólnej zabawy.

 

 

 

 

Niezwykle ciekawy okazał się dla wszystkich zaprezentowany na początku spotkania film promujący szkołę. Przedstawiał on to, co w Jedynce najlepsze, pokazywał dziecięce talenty, kreatywność oraz zaangażowanie pracujących z dziećmi nauczycieli, jak również bogatą infrastrukturę i bazę dydaktyczną szkoły.

 

Rozbrzmiał dźwięk bębenka, informujący o rozpoczynającej się części artystycznej. Jak co roku, za bogaty program artystyczny byli odpowiedzialni głównie uczniowie klas III wraz z wychowawcami, gdyż to właśnie oni w czerwcu pożegnają swe dotychczasowe panie, które we wrześniu przyjmą pod swe skrzydła nowych wychowanków. Dzieci słowem i piosenką prezentowały walory szkoły oraz własne talenty.

 

Ponadto, tańce zaprezentowali milusińscy z oddziału  zerowego oraz ich starsze koleżanki, przygotowane przez wychowawczynie.

Po głównej części artystycznej dzieci przeszły do klas na słodki poczęstunek i herbatę, natomiast ich rodzice mogli zapoznać się z przygotowaną przez dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krotoszynie – Karinę Bratborską prezentacją na temat gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole.  Rodzice mogli także porozmawiać z dyrekcją placówki oraz nauczycielami pracującymi w Jedynce. Pani Dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Dla gości przewidziano także moc innych atrakcji i niespodzianek, m. in. zajęcia rekreacyjno – ruchowe, dyskotekę, piękne upominki; dzieci chętnie zwiedzały też szkołę i klasy, w których od września będą mogły się uczyć.

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 to szkoła pełna bardzo utalentowanych dzieci, oraz nauczycieli gotowych te talenty odkrywać i rozwijać. Wszyscy przybyli goście z zachwytem oglądali program artystyczny, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność uczniowska oraz grono pedagogiczne, a także chętnie uczestniczyli w tańcu i śpiewach, które prezentowane były na tak wysokim, profesjonalnym poziomie.

        

 

Data publikacji

6.03.2017r.

Teks i foto: Maria Mazurowska, SP Nr 1

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn