lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

Budowa nowej biblioteki po półmetku

Prace budowlane w nowej  siedzibie biblioteki przy ul. Zamkowej w Koźminie Wielkopolskim wkroczyły w ostatni etap. Obecnie trwają roboty wykończeniowe wewnątrz budynku. Równocześnie wykonawca kładzie nową elewację. Otwarcie biblioteki jest zaplanowane na wrzesień.

 

 

 

 

 

- Inwestycja przebiega zgodnie z planem. Prace budowlane są wykonywane sprawnie i  spodziewamy się ich zakończenia do końca kwietnia – zapewnia wiceburmistrz Jarosław Ratajczak.

 

W maju i czerwcu nowa siedziba będzie meblowana i urządzana, a przeprowadzkę księgozbioru zaplanowano w miesiącach wakacyjnych.

 

Zlokalizowana w zacisznym zakątku miasta na skraju koźmińskiego parku nowa biblioteka publiczna ma być miejscem wyjątkowym, w którym mieszkańcy będą chętnie spędzać czas. Jednocześnie ma spełniać funkcję nowoczesnego centrum wiedzy, ośrodka życia społecznego i kulturalnego, ale także azylu dla miłośników spokoju i dobrej książki.  

 

Na parterze budynku będą się mieścić oddzielne wypożyczalnie dla: dorosłych, dzieci, młodzieży oraz wypożyczalnia audiobooków, a także czytelnia i czytelnia internetowa. Na pierwszym piętrze zaprojektowano salę konferencyjną, która będzie służyć m.in. na spotkania autorskie oraz pomieszczenia biurowe i zaplecze socjalne.

 

Przypomnijmy, że inwestycja jest współfinansowana z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020. Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek, realizowanego przez  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gmina Koźmin Wielkopolski pozyskała z tego programu na budowę nowej siedziby biblioteki kwotę 1 082 311,00 zł. Z własnych środków gmina dołoży do inwestycji tylko 8o tys.zł.

Data publikacji

23.03.2017r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn