czerwiec
2018
21
czwartek
Alicji
Alojzego
Rudolfa

                          

  Strona główna

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA – PORA RADOSNA” W PRZEDSZKOLU „PARKOWE SKRZATY”

W czwartek, 6 kwietnia w Przedszkolu „Parkowe Skrzaty”  w Koźminie Wlkp. odbył się gminny konkurs recytatorski dla dzieci 5 i 6-letnich pt. „Wiosna – pora radosna”, który zorganizowały nauczycielki Katarzyna Olender i Edyta Góral. W konkursie wzięło udział siedemnastu uczestników, którzy przyjechali wraz ze swoimi opiekunami z różnych miejscowości gminy Koźmin Wlkp. Dzieci recytowały  wiersze wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami również strojem. 

 

 

 

 

Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci wraz z opiekunami zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Komisja konkursowa w składzie:
1. Lidia Kwaśnik
2. Maria Dąbrowska
3. Elżbieta Rychlik
4. Renata Łąkowska
5. Agnieszka Król
po trudnej naradzie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce:
Blanka Kuzia, 6 lat, z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp., recytowała wiersz pt. „Przyjście wiosny” J. Brzechwy

II miejsce:
Tatiana Wojtaszyk, 6 lat, SP w Mokronosie, przedstawiła wiersz pt. „Tulipan śpi”  D. Gellner

III miejsce:
Marta Dolata, 6 lat, SP nr 1 w Koźminie Wlkp., recytowała wiersz pt. „Wiosna”  J. Brzechwy

Wyróżnienie otrzymał:
Grzegorz Ulka, 6 lat, z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” w Koźminie Wlkp. za przedstawienie wiersza pt. „Wiosenne słońce” T. Kubiaka.

Wszyscy laureaci i uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Nauczycielkom, które przygotowały dzieci do występu oraz jury przekazano podziękowania.

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, ponieważ wykazali się dużą odwagą pokonując swoją nieśmiałość przed szeroką publicznością.

           

 

Data publikacji 10.04.2017r.

Tekst i foto:
Edyta Góral Przedszkole „Parkowe Skrzaty”

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn