czerwiec
2018
21
czwartek
Alicji
Alojzego
Rudolfa

                          

  Strona główna

Droga krzyżowa ulicami Koźmina Wielkopolskiego

W zadumie i zamyśleniu, w piątek, 7 kwietnia kilkuset mieszkańców Koźmina Wielkopolskiego uczestniczyło w drodze krzyżowej, która rozpoczęła się przy kościele pw.św.Wawrzyńca, a zakończyła na cmentarzu przy kościele św. Trójcy. To wyjątkowe nabożeństwo przygotowała koźmińska młodzież, a rozważania stacji drogi krzyżowej napisali ks. Paweł Nowacki, wikary z parafii pw. św. Stanisława oraz  nauczyciel Marek Wieczny.

 

 

 Każda stacja ostatniej drogi Jezusa Chrystusa została na koźmińskich ulicach odegrana przez młodzież i dorosłych. Organizatorzy drogi krzyżowej wzbogacili interpretację wydarzeń sprzed lat o aspekty współczesne. Tak więc Jezusa prowadzili na krzyż kibole, a każdy Jego upadek symbolicznie przedstawiały konkretne postaci: prostytutka, alkoholik, biznesmen.

Kilka ostatnich scen Męki Pańskiej zostało rozegranych przy kościele cmentarnym. To także miało wymiar symboliczny.

 – Droga krzyżowa ulicami Koźmina Wielkopolskiego to było poruszające wydarzenie. Skupienie, cisza,  modlitwa i co najważniejsze wspólne przeżywanie Męki Pańskiej. Gratuluję pomysłodawcom i organizatorom tego wydarzenia – mówi mieszkaniec Koźmina Wielkopolskiego.   

W organizację drogi krzyżowej i zabezpieczenie trasy włączyli się koźmiński strażacy oraz  harcerze.

Data publikacji 12.04.2017r.

Foto: Szymon Sikora

Tekst : Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

                                 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn