czerwiec
2018
21
czwartek
Alicji
Alojzego
Rudolfa

                          

  Strona główna

PROGRAM "SZKOLNY KLUB SPORTOWY 2017" w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp.

Od stycznia bieżącego roku realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Program „Szkolny Klub Sportowy 2017” przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski. Projekt jest dołfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Program jest skierowany do uczniów szkół bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Ma on na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Cele programu:
– stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież;
-poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości;
-promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
-zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży;
-stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt;
-tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży;
-optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej;
-promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży;
-wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

W programie bierze udział 20 dzieci uczestniczących 2 razy w tygodniu w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program – Koźmiński program nauki gry w unihokeja „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”, którego autorem jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokeja Jacek Zawodny.

Dzieci zaprezentowały zdobyte umiejętności podczas III Konferencji metodycznej wychowania fizycznego „Unihokej w szkole i klubie – ćwiczenia i zabawy w nauczaniu techniki gry w unihokeja”, która odbyła się w dniu 21 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Jej organizatorami byli: Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp.

 

   

          

     

 

Data publikacji 19.04.2017r.

Tekst i foto: Jacek Zawodny, SP Nr 1

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn