lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

Koźmińskie Talenty 2017 wybrane


Pianistka Agata Stanisławska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Koźminie Wielkopolskim i plastyczka  Olga Grobelna z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy  to zwyciężczynie V edycji Koźmińskich Talentów. Przegląd talentów odbył się w sobotę, 27 maja w kinie „Mieszko”.

 

 

 

 

 

 

 Imprezę, którą od pięciu lat z powodzeniem organizuje Stowarzyszenie „Razem w przyszłość” Wspólnie dla Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy otworzyły występy gimnazjalistów: kapeli „No name” i grupy cyrkowej.Po oficjalnym otwarciu przeglądu przez prezes stowarzyszenia Marię Kowańdy i Iwonę Domagałę , jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych z gminy Koźmin Wlkp. Jury oceniało występy wokalne, taneczne, a także popisy gry na instrumentach. W trakcie prezentacji muzycznych , kandydaci do tytułu Koźmiński Talent 2017, obdarzeni talentem plastycznym, tworzyli wspaniałe rysunki i grafiki.Po burzliwej dyskusji jury  przyznało następujące nagrody.

Tytuł Koźmiński Talent 2017 przyznano Agacie Stanisławskiej z SP NR 3  w Koźminie Wielkopolskim, która dała popis  gry na fortepianie. II miejsce zajęła Kinga Rynowiecka z SP Borzęcice za wykonanie piosenki „Gwiazdą być”. III nagrodę jury przyznało Aleksandrze Król z SP NR 1, która  zaprezentowała utwór instrumentalny na fortepianie.

Wyróżniono zespół wokalny z ZSP Borzęciczki za piosenkę „Wieża Babel”, a także plastyczki: Amelię Kuzię z  SP Borzęcice i Maję Szymurę z ZSP Borzęciczki.

 W kategorii szkół ponadpodstawowych na scenie zaprezentowało się tylko 2 wykonawców z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy.  Tytuł Koźmińskiego Talentu 2017 przyznano Oldze Grobelnej z koźmińskiego gimnazjum. Wyróżniono: zespół  taneczny, Olę Kucharską i Lenę Maćkowiak.

Nagrody ufundował i wręczył Maciej Bratborski, Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Jury pracowało w składzie: Karina Bratborska (przewodnicząca), Mariola Malinowska, Agnieszka Flejsierowicz, Janusz Talaga.

                           

 

 

 

Data publikacji 

30.05.2017 r. 

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG  

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn