lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

Sportowe zmagania przedszkolaków

501 przedszkolaków z gminy Koźmin Wielkopolski wzięło udział w V Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się 29 maja na stadionie miejskim w Koźminie Wielkopolskim. Głównymi organizatorami sportowych zmagań najmłodszych byli: Gmina Koźmin Wielkopolski, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie i koźmińskie Przedszkole „Parkowe Skrzaty”.

 

 

 

 Pogoda dostosowała się do walczących między sobą maluchów. Przez trzy godziny roześmiane i uradowane dzieci w wieku od 2 do 6 lat, startowały w licznych  konkurencjach sportowych.  Rzucały piłkami i woreczkami, biegały na krótkich dystansach, wykonywały rzuty karne.

 Nie zabrakło także atrakcji dla kadry placówek przedszkolnych: biegu na dystansie 400 metrów, oraz konkurencji niespodzianki, którą okazały się rzuty piłką do kosza przez dyrektorów placówek. Dystans 400 metrów najszybciej pokonała Róża Nowacka. Najcelniej  do kosza rzucała Lidia Kwaśnik.

Wszyscy młodzi mieszkańcy naszej gminy otrzymali pamiątkowe medale, zaś przedstawiciele przedszkoli, z rąk dyrektora GOS-u Sławomira Gruchały, okolicznościowe puchary.

Olimpiada była jedną z imprez sportowych organizowanych w ramach VIII Koźmińskich Dni Sportu.

 

 

                       

 

Data publikacji

30.05.2017r.

Tekst i foto: Tomasz Neisch

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn