lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

Zdali egzamin z wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie


Prawie 60 uczniów ze szkół z miasta i gminy Koźmin Wielkopolski przystąpiło do XXII Konkursu Wiedzy o Ziemi Koźmińskiej, który odbył się 30 maja w murach Liceum Ogólnokształcącego przy ul.Boreckiej.

 

 

 

 

 Tradycyjnie, konkurs, którego celem jest przybliżenie dziedzictwa Ziemi Koźmińskiej, był podzielony na dwie części: pisemną i ustną. W kategorii szkół podstawowych do testu pisemnego przystąpiło prawie 50 uczniów, natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych - 10 uczestników.

 

Uczestnicy konkursu, wraz z nauczycielami, dyrektorami placówek oświatowych i rodzicami z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników części pisemnej. Podczas gdy komisja konkursowa, w skład której wchodzą członkowie Towarzystwa Miłośników Koźmina Wielkopolskiego poprawiała testy, przed dziećmi i młodzieżą zaprezentował się Chór Mieszany im. Cz. Czypickiego w repertuarze piosenek ludowych, religijnych i rozrywkowych”.Koźmiński chór był przysłowiową gwiazdą tegorocznej edycji konkursu, a dzieje chóru były tematem konkursowym dla starszej grupy wiekowej.Wiele emocji wzbudziło  wyczekiwane ogłoszenie wyników. Pięciu uczestników w każdej kategorii wiekowej, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów komisja konkursowa zaprosiła do części ustnej, w której trzeba było wykazać się nie tylko ogromną wiedzą, ale także „stalowymi nerwami”, gdyż uczestnicy odpowiadali na pytania przed zgromadzoną publicznością.  

 

Ostatecznie w gronie zwycięzców XXII edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi Koźmińskiej znaleźli się:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Marianna Bączyk, SP Nr 1,
II miejsce – Antoni Serek, ZSP w Borzęciczkach
III miejsce - Jan Ulka, SP Nr 3,
IV miejsce – Julia Krzekotowska, SP Borzęcice,
V miejsce – Robert Wojtkowiak – SP Nr 3,

W kategorii szkół ponadpodstawowych wystartowali tylko uczniowie  z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy. W gronie zwycięzców znaleźli się:

I miejsce – Dominika Jakubek,
II miejsce – Agnieszka Kieliba,
III miejsce – Kinga Gruszka,
IV miejsce – Wiktoria Niemiec,
V miejsce – Weronika Prajs.

 

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.

 

                 

 

Data publikacji

31.05.2017r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn