lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

Parking dla rowerów na Starym Rynku

Dziś na Starym Rynku zamontowano nowe stojaki na rowery. Mają one 15 miejsc i są odpowiedzią na zwiększające się potrzeby rowerzystów w zakresie parkowania jednośladów o różnej wielkości i konstrukcji.- Usunęliśmy stare stojaki rowerowe, które były w złym stanie technicznym. Nowe są dobrej jakości i są przystosowane dla rowerów dużych i małych. Bez problemu można na nich postawić również rower z hamulcem tarczowym – informuje Jarosław Ratajczak wiceburmistrz Koźmina Wielkopolskiego.

 Nowe stojaki znajdują się w środkowej części Rynku i są oznakowane pionową tabliczką, widoczną z odległości kilkunastu metrów. Zmiana usytuowania miejsca postoju dla rowerów, pozwoli na pozyskanie dwóch dodatkowych miejsc parkingowych dla samochodów na miejskim parkingu. 

W planach władz samorządowych jest postawienie nowych stojaków także w innych miejscach użyteczności publicznej – Będziemy starali się, w miarę potrzeb, stawiać kolejne stojaki, aby ułatwiać mieszkańcom parkowanie rowerów – zapewnia Jarosław Ratajczak.

 

 

Data publikacji:

31.05.2017

Tekst i foto: Tomasz Neisch

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn