lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

II Gminny Dzień Dziecka na sportowo

1 czerwca na obiektach sportowych przy ulicy Floriańskiej odbył się II Gminny Dzień Dziecka. Impreza zorganizowana przez Gminę Koźmin Wlkp. i Gminny Ośrodek Sportu przyciągnęła uczniów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych. Na płycie boiska i na trybunach wrzało od blisko tysięcznej widowni, która żywiołowo dopingowała zawodników, reprezentujących szkoły.

 

 


Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: biegach krótko i długodystansowych, slalomach w workach i z woreczkami na głowach, rzutach piłką lekarską, koszykową czy nieco mniejszą do wiadra. Nie zabrakło skoków w dal i rywalizacji w podbijaniu piłki nożnej. W tej konkurencji młodzi piłkarze pokazali, duże umiejętności piłkarskie.

Oprócz udziału w konkurencjach sportowych dzieci miały okazję spotkać się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie i strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminie Wlkp. Funkcjonariusze policji zaprezentowali sprzęt służący do obrony przed agresywnym tłumem. Dużo frajdy miały dzieci, które dały zakuć się w kajdanki, bądź takie, które demonstrowały siłę uderzeń pałki policyjnej na specjalnych tarczach. Strażacy udostępnili uczniom samochód "bojowy", czym wzbudzili zachwyt dzieci.

Dla uczniów klas 1-3 zorganizowano gry i zabawy  z animatorami na bocznym boisku. Na płycie głównej starsi uczniowie tańczyli zumbę pod okiem profesjonalnej instruktorki.

Podsumowania imprezy dokonał burmistrz Koźmina Wielkopolskiego Maciej Bratborski i dyrektor GOS-u Sławomir Gruchała, którzy wraz z dyrektorami szkół wręczyli zwycięzcom medale. Klasyfikacje końcową wygrała Szkoła Podstawowa nr 3 w Koźminie, która wyprzedziła Szkołę Podstawową w Mokronosie i Szkołę Podstawową z Borzęcic.

 

Rozstrzygnięto także roczną klasyfikację sportową szkół, na którą składało sie10 imprez o charakterze sportowym.  

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 – 119 pkt, druga była SP z Mokronosa – 112 pkt, trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 – 107 pkt, czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Borzęciczek –79 pkt, piąte SP Stara Obra – 57 pkt, szóste miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Borzęcic – 40 pkt.

Tak, jak w ubiegłym roku uczniowie szkół mieli za zadanie przebrać się i przedstawić maskotkę imprezy. Wszystkie maskotki były bardzo pomysłowo wykonane. Na zakończenie wspólnej zabawy przedstawiciele szkół otrzymali z rąk burmistrza Koźmina Wielkopolskiego pamiątkowe maskotki - koźmińskie misie oraz piłki.


 

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii.

 

Data publikacji

2.06.2017 r.

Tekst: Tomasz Neisch,

Foto: Agnieszka Flejsierowicz, Tomasz Neisch

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn