maj
2018
27
niedziela
Amandy
Jana
Juliana

                               

  Strona główna

Uczniowie SP w Starej Obrze na VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą

3 czerwca przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Starej Obrze wraz z koordynatorką programu Natalią Kowal oraz dyrektorem szkoły Ireną Jaskółką brali udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 w Warszawie. W roku szkolnym 2016/17 w akcji „Szkoła z Klasą” uczestniczyły 203 szkoły z całej Polski. Nasza mała szkoła znalazła się w czołówce najlepszych szkół z całej Polski, które biorą udział w programie. Jest nam niezmiernie miło, tym bardziej, iż zostaliśmy zaproszeni na festiwal już czwarty raz z rzędu.

 

 

 

 


„Szkoła z Klasą” to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich akcji społecznych, prowadzona nieprzerwanie od 2002 roku, której celem jest budowanie żywej społeczności, współpracującej ze sobą, otwartej, chcącej się rozwijać i szanującej swoje potrzeby. Pokazuje też jak korzystać z nowych technologii, krytycznie oceniać informacje, myśleć naukowo i twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów.

W uroczystym otwarciu festiwalu wzięli udział m.in. Jerzy Wójcik – Wydawca „Gazety Wyborczej”, Katarzyna Maniszewska – Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Mirosław Sielatycki – Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Rafał Lew-Starowicz – Zastępca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

 

Bieżąca edycja „Szkoły z Klasą” miała nową formułę - opartą na pracy zespołowej, nastawioną na współdziałanie, badanie potrzeb, wspólne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów - zmiany te znalazły odzwierciedlenie w programie Festiwalu. W trakcie Festiwalu zobaczyliśmy jak pracują w ramach tego programu inne szkoły, ale też mogliśmy zaprezentować to, co zrobiliśmy w naszej szkole. Reprezentacja szkoły na miejscu pracowała w międzyszkolnych zespołach prowadzonych przez trenera i w obecności eksperta. Naszym zadaniem było zaprezentowanie efektów całorocznej pracy. W tym roku postawiliśmy na OTWARTOŚĆ! „Nasza szkoła jest otwarta na społeczność lokalną. Uczniowie na zajęciach uczą się przez doświadczenie, eksperymentują i poszerzają swoje horyzonty. Nasi wychowankowie są wyczuleni na problemy współczesnego świata”. Przedstawiliśmy liczne akcje, działania, projekty,  które zostały zorganizowane i przeprowadzone w naszej szkole w ciągu całego roku szkolnego 2016/17.

 

Następnie nauczyciele wzięli udział w warsztacie dotyczącym edukacyjnego wykorzystania aplikacji Snapchat. Warsztat poprowadziła dziennikarka “Gazety Wyborczej” Justyna Suchecka. Z kolei uczniowie, podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły, uczestniczyli w warsztatach wzmacniających współpracę i zagrali w grę edukacyjną „Szkoła na czasie”, przygotowaną przez zespół Fundacji Szkoła z Klasą.

Udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0 to ogromne wyróżnienie i nagroda dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły, mieszkańcom wiosek oraz ich włodarzom, a także osobom, które bezinteresownie wspierały nasze liczne imprezy  i wydarzenia za świetną współpracę.  To dzięki Wam mogliśmy odnieś tak duży sukces. :) DZIĘKUJEMY !!!

 

     


Zobacz więcej zdjęć z Festiwalu na fb :
https://www.facebook.com/pg/Szko%C5%82a-Podstawowa-w-Starej-Obrze-618788628316305/photos/?tab=album&album_id=659865634208604

Data publikacji

27.06.2017 r.

Tekst i foto: SP Stara Obra

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn