lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

W Koźminie Wlkp. zainaugurowano obchody 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce

Prawie 400 osób z całej Polski uczestniczyło w uroczystej inauguracji 120-lecia ogrodnictwa działkowego, w sobotę, 1 lipca w Koźminie Wielkopolskim. Spotkanie jubileuszowe rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Wolności. Następnie goście przejechali do koźmińskiego ogrodu działkowego, gdzie m.in. posadzono drzewko jubileuszowe i wręczono odznaczenia dla zasłużonych działkowców.

 

 

 W uroczystościach wzięło udział wielu gości m.in. Zofia Szalczyk – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Eugeniusz Kondracki – Prezes Polskiego Związku Działkowców delegacje ze wszystkich okręgów. Przybyli samorządowcy z miast i gmin, w których ogrody działkowe prężnie się rozwijają. Koźmiński samorząd reprezentowali: Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. i Justyn Zaradniak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp.


Podczas uroczystości miała miejsce gala sztandarowa i wystąpienia prezesów PZD. Prezes Mirosław Witkowski przedstawił historię koźmińskiego ogrodu, który w tym roku będzie świętował 194 rocznicę powstania i jest najstarszym ogrodem w Polsce i Europie.

 

Ważnym momentem uroczystości było posadzenie przez zaproszonych gości buku jubileuszowego przy świetlicy w koźmińskim ogrodzie. To w tym miejscu nasi działkowcy planują wybudować nowy dom działkowca, na zbliżający się jubileusz 200-lecia ROD w Koźminie Wlkp.

 

Z okazji 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich  władze związku odebrały liczne gratulacje i życzenia dalszego prężnego rozwoju ruchu działkowego.
Wręczono puchary  dla ROD, które w tym roku obchodzą „okrągłe” jubileusze powstania. Odznaczono także zasłużony działkowców, w tym mieszkańców naszego miasta.

Sobotnie uroczystości były okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy ludźmi zarażonymi wspólną pasją. Zebranym czas umilał koźmiński duet „Ty i Ja”. Goście mogli zwiedzić wystawę poświęconą historii szkół ogrodniczych na Zamku, a także poczytać kroniki koźmińskiego ogrodu.

Data publikacji 3.07.2017r.

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii.

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn