lipiec
2018
19
czwartek
Alfreny
Rufina
Wincentego

                                 

  Strona główna

Pożegnanie sołtysa Kazimierza Marchwiaka

Dziś, na koźmińskim cmentarzu pożegnamy Kazimierza Marchwiaka, sołtysa wsi Tatary, który swoją funkcję sprawował nieprzerwanie od 58 lat. -Sołectwo mam zapisane do śmierci – mawiał z uśmiechem na twarzy pan Kazimierz, który był osobą powszechnie szanowaną i lubianą.

 

 

 

 

 

 Kazimierz Marchwiak był sołtysem Tatarów od 58 lat. Przez te wszystkie lata angażował się w pracę na rzecz sołectwa oraz miasta i gminy Koźmin Wielkopolski, za co Rada Miejska w 2005 roku przyznała mu odznakę "Zasłużony dla Ziemi Koźmińskiej". W 2009 roku został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP. Uroczystość nadania odznaczenia odbyła się Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. w Poznaniu. Sołtys Tatarów otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi z rąk wojewody.  

Rok później Kazimierz Marchwiak został uhonorowany tytułem „Sołtys Roku 2010” w konkursie organizowanym przez redakcję "Gazety Sołeckiej" oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Nagrodę odebrał w Senacie RP  z rąk Marszałka Senatu.

 

Sołtys senior urodził się w Tatarach  w 1936 roku.  Ma czwórkę dzieci - dwie córki i dwóch synów. Sołectwo objął w 1959 roku.

 

Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godz.11.00 w kościele św. Trójcy w Koźminie Wielkopolskim.

 

Data 14.07.2017 r.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn