lipiec
2018
16
poniedziałek
Eustachego
Mariki
Mirelli

                                

  Strona główna

Strażacy się szkolili

Na przełomie czerwca i lipca w koźmińskiej remizie OSP odbywały się kursy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szkolenia przeprowadziło Rawickie Centrum Ratownictwa na zlecenie gminy Koźmin Wielkopolski dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Podczas kursu strażacy zapoznali się z najnowszymi wytycznymi udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, mieli również okazję ćwiczyć umiejętności praktyczne na specjalistycznym sprzęcie, który udostępniła firma szkoląca. Wśród 23 uczestników, 12 realizowało Podstawowy Kurs Pierwszej Pomocy, kolejnych jedenastu przeszło kurs recertyfikacji, który stanowi podstawę odnowienia ważności certyfikatu na następne trzy lata.

 

Po przeprowadzeniu cyklu zajęć teoretyczno- praktycznych, kursy kończył egzamin, który pozytywnie zakończyło 23 osoby. Zrealizowane zajęcia znacznie podniosły poziom wyszkolenia jednostek OSP z terenu Gminy, dzięki czemu pomoc, jaką niosą one na co dzień będzie jeszcze skuteczniejsza. Szkolenie sfinansowała Gmina Koźmin Wlkp. z własnych środków budżetowych.

 

 

 

Szczególne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu szkolenia należą się druhom OSP Koźmin Wlkp.: Piotrowi Marszałkowi, Zenonowi Sobańskiemu oraz Szymonowi Sikorze.

 

Tekst A. Niedziela

Foto Sz. Sikora

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn