marzec
2019
25
poniedziałek
Bolka
Cezaryny
Marioli

             

  Strona główna

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU „PARKOWE SKRZATY”

W piątek, 10 listopada w przedszkolu „Parkowe Skrzaty” odbyła się uroczysta akademia, upamiętniająca ważną rocznicę w dziejach Polski - odzyskanie niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało - czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Występ przygotowała grupa 6-latków „Motylki” wraz z wychowawczynią A. Marciniak.

 

 

 

 

 Poprzez wyrecytowane wiersze oraz wyśpiewane pieśni patriotyczne przedszkolacy przypomnieli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

 

 To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

 Obchody 11 Listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.

 Święto Niepodległości to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo.

 

                      

Data publikacji

14.11.2017r.

Tekst: Edyta Góral (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)
Foto: Paulina Szyszka (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn