marzec
2019
21
czwartek
Benedykta
Lubomiry
Lubomira

         

  Strona główna

Świątecznie u Parkowych Skrzatów

Koźmińskie przedszkolaki dobrze przygotowały się do Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją, w przedszkolu „Parkowe Skrzaty” - 21 grudnia -  odbyły się  piękne jasełka, w wykonaniu dzieci 6-letnich z grupy „Poziomki”przygotowane pod okiem wychowawczyni Iwony Hoffmann. Można było zobaczyć Maryję i Józefa z Dzieciątkiem, pasterzy, aniołów, Trzech Króli i postacie z bajek. Dzień później we wszystkich grupach przedszkolnych  odbyły się wigilie połączone z kolędowaniem.

 

 

 

 

 

 Podczas jasełek miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, kiedy czekały na swój występ. Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że skrzaciki, nauczycielki, pracownicy obsługi, dyrekcja przedszkola oraz zaproszony gość wiceburmistrz Jarosław Ratajczak z zainteresowaniem słuchali dzieci, które wprowadziły wszystkich w szczególny nastrój.

Mali wykonawcy z radością przedstawiali i odgrywali swoje role ogłaszając narodziny Cudownego Dzieciątka, które wciąż daje ludziom nadzieję i odmienia ich życie.

Przedszkolaki w mistrzowski sposób grały swoje role i popisały się znajomością wielu kolęd i pastorałek.

Na zakończenie wiceburmistrz Jarosław  Ratajczak wraz z dyrektor Karoliną Pietrzak złożyli wszystkim zebranym serdeczne życzenia bożonarodzeniowe.

Następnego dnia we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się wspólne wigilie i kolędowanie. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Gwiazdora, który przy dźwięku dzwoneczków pojawił się w drzwiach przedszkola z dużym workiem wypełnionym prezentami. Dzieci przywitały go bardzo serdecznie piosenkami i wierszami. W zamian za to, zostały przez niego hojnie obdarzone przepięknymi podarkami. Na koniec odbyły się wspólne fotografie a resztę czasu mile spędzono przy słodkim poczęstunku.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii.

Data publikacji 29,12,2017 r.

Tekst i foto: Edyta Góral (Przedszkole „Parkowe Skrzaty”)

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn