marzec
2019
21
czwartek
Benedykta
Lubomiry
Lubomira

         

  Strona główna

„Nasze wyzwanie – jem drugie śniadanie”

Promocja zdrowia jest ważnym elementem pracy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp., Rokrocznie są przeprowadzane różnorakie projekty edukacyjne, by zwiększyć świadomość zdrowotną uczniów i ich chęć dbania o zdrowie. W tym roku szkoła realizuje projekt pt. „Nasze wyzwanie – jem drugie śniadanie”.


 

 

 

 

 

 

Założenia projektu  były związane z ideą spożywania drugiego śniadania i dobrodziejstw płynących z racjonalnego odżywiania się. Dzięki rozmaitym zadaniom realizowanym w ramach projektu, dzieci poznały różne propozycje drugiego śniadania, składniki odżywcze produktów, a także doskonaliły umiejętności, prawidłowe nawyki zachowania się w różnych sytuacjach, jak i przygotowywania posiłków.


Uczniowie wykonywali bardzo interesujące zadania konkursowe, między innymi: stworzenie prezentacji multimedialnej oraz nakręcenie krótkiego filmu zachęcającego do regularnego spożywania porannego posiłku, plakaty pt. „Słoikowe śniadanie”, konkurs plastyczny polegający na wykonaniu książki kucharskiej z ciekawymi przepisami na drugie śniadanie. Odbyły się także pogadanki na temat dobrodziejstw płynących z właściwego odżywiania się.10 kwietnia podczas uroczystego podsumowania projektu miał miejsce pokaz zdrowej żywności. Uczniowie każdej klasy przygotowali najsmaczniejsze potrawy, które można zjeść podczas śniadania. Po części oficjalnej, ogłoszeniu wyników konkursów i wręczeniu nagród z rąk koordynatorki Grażyny Leśniak oraz dyrektora Jacka Zawodnego i burmistrza Macieja Bratborskiego, nastąpiła degustacja przygotowanych przez rodziców potraw.

 


Było pysznie, kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo. Była to także doskonała okazja do miłego spędzenia wtorkowego popołudnia w gronie przyjaciół.

2018-04-16

Tekst i fot. Maria Mazurowska

             

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn