luty
2019
19
wtorek
Bettiny
Konrada
Mirosława

       

  Strona główna

Goście z Bielska Białej w koźmińskiej spółdzielni "VIVO"

W dniach 19 i 20 kwietnia Spółdzielnia Socjalna „VIVO” zorganizowała 2-dniową wizytę studyjną dla Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej z Bielsko-Białej. Wśród uczestników wizyty znaleźli się śląscy samorządowcy, przedstawiciele lokalnego biznesu, instytucji, organizacji i urzędów. Goście z Beskidu Śląskiego na początku odwiedzili spółdzielnię „VIVO” Następnie udali się do Zakładu Aktywności Zawodowej, gdzie odbyło się spotkanie się z Burmistrzem Maciejem Bratborskim, kierownictwem zakładu oraz zarządem spółdzielni.

 

 Burmistrz Maciej Bratborski, przedstawił ideę powstania zakładu oraz spółdzielni, a także to, w jaki sposób samorząd gminny wspiera funkcjonowanie tych podmiotów. Jerzy Fornalik oraz Dominik Radwański omówili bieżące działania koźmińskich podmiotów ekonomii społecznej, które adresowane są do osób bezrobotnych i niepełnosprawnych.

 

 

Po południu grupa ze śląska udała się do Jarocina, aby spotkać się z przedstawicielami tamtejszych przedsiębiorstw społecznych m.in. Spółdzielni Socjalnej Zmysły, Fundacji Recovery24, Spółdzielni Socjalnej Zielony Jarocin oraz Jarocińskiej Spółdzielni Socjalnej.  W drugim dniu uczestnicy wizyty udali się do Pleszewa, aby zobaczyć salon fryzjersko-kosmetyczny Butterfly prowadzany przez Stowarzyszenie Ahora. W tym samym dniu grupa udała się także do Fundacji Recykling  z Fabianowa na spotkanie z Dawidem Jopkiem.

 Wizyta studyjna dobiegła końca  w Kawiarni Retro w Zdunach, która prowadzona jest przez Fundacje Pomysł Na Jutro. Tam też odbyło się spotkanie podsumowujące wizytę, w której udział wzięła Elżbieta Kurkiewicz - przewodnicząca rady miejskiej oraz Izabela Bilińska - prezes zarządu fundacji.

 Organizacja wizyt studyjnych jest od niedawna jednym z obszarów działalności Spółdzielni Socjalnej „VIVO”. Ich celem jest promowanie idei ekonomii społecznej oraz pokazywanie dobrych praktyk w Koźminie Wlkp. i regionie.  Była to pierwsza w całości  i samodzielnie zorganizowana wizyta studyjna przez spółdzielnię.

 

 

     

2018-04-23

Tekst i foto: Dominik Radwański, Spółdzielnia Socjalna "VIVO"

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn