luty
2019
19
wtorek
Bettiny
Konrada
Mirosława

       

  Strona główna

Z Łeby do Pragi przez Koźmin Wielkopolski

W niedzielę, 6 maja gościliśmy w naszym mieście uczestników Rowerowego Rajdu Przyjaźni 2018 r., zorganizowanego po raz czwarty przez Gminę Miejską Łeba, Gminę Nowa Wieś Lęborska oraz Gmina Wicko. W godzinach popołudniowych, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, 9 uczestników rajdu spotkało się z wiceburmistrzem Jarosławem Ratajczakiem, kierownikiem biblioteki Elżbietą Rychlik i przedstawicielami koźmińskiej Amatorskiej Grupy Kolarskiej.

 

 

 

 

 Rowerowy Rajd Przyjaźni 2018 to projekt, któremu przyświecają trzy główne cele: promocja zdrowego stylu życia, promocja walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego oraz wsparcie chorego na mukowiscydozę chłopca Franciszka Kowalczyka. W rajdzie uczestniczą pracownicy urzędów trzech gmin, jednostek samorządowych i osoby związane z samorządem. Miejscem docelowym dla cyklistów jest Praga, do której planują dotrzeć 12 maja. Trasa rajdu to w sumie 863 kilometry.

 
Spotkanie w koźmińskiej bibliotece było okazją do zaprezentowania rowerzystom bogatej historii i walorów Ziemi Koźmińskiej. Rozmawiano także o budżecie, inwestycjach, ofercie kulturalnej i sportowej naszej gminy. Pani kierownik oprowadziła gości po bibliotece. Cykliści wpisali się do księgi pamiątkowej. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Poczęstunek dla rowerzystów przygotowały panie ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Obrze.

 

Relację z rajdu można śledzić na bieżąco na stronie rajd.leba.eu

 

   

 

2018-05-07

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn