marzec
2019
21
czwartek
Benedykta
Lubomiry
Lubomira

         

  Strona główna

10 lat Zakładu Aktywności Zawodowej

W piątek, 25 maja Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie świętował jubileusz 10 –lecia istnienia. Ten wyjątkowy w historii ZAZ-u dzień otworzyła konferencja pt. ”Aktywna rehabilitacja szansą na….” W godzinach popołudniowych i wieczornych pracownicy ZAZ- u wraz z licznie przybyłymi gośćmi świętowali przy muzyce na żywo. Dzień jubileuszu był okazją do wspomnień, wyrażania podziękowań, gratulacji, a także do dyskusji o przyszłości zakładu.

 

 Konferencję „Aktywna rehabilitacja szansą na….” otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski. – Bardzo się cieszę, że ta konferencja odbywa się w naszym mieście, ponieważ Koźmin Wielkopolski od wielu lat dba o szeroko pojętą rehabilitację osób niepełnosprawnych, poprzez tworzenie takich miejsc jak Zakład Aktywności Zawodowej , czy Spółdzielnia Socjalna „Vivo”. - mówił Maciej Bratborski.

 

Konferencję prowadził Andrzej Piotrowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, który zapraszał kolejnych prelegentów. Podczas spotkania poruszane były m.in. tematy: roli PCPR-u w tworzeniu środowiska przyjaznego rehabilitacji osób niepełnosprawnych, rehabilitacji poprzez sport, rehabilitacji w koźmińskim ZAZie, a także wiele innych.  Na zakończenie został zaprezentowany film „Po drugiej stronie ulicy” uczennic I LO przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J Marcińca, nagrodzony na międzynarodowym konkursie, ukazujący codzienne życie ZAZ-u.

 

Koźmiński Zakład Aktywności Zawodowej zatrudnia obecnie 64 pracowników, w tym 48 osób niepełnosprawnych. Od początku szefem zakładu, jego założycielem  i menadżerem jest Jerzy Fornalik. To właśnie na jego ręce spływały jubileuszowe gratulacje, życzenia i podziękowania.  O tym, że ZAZ ma wielu przyjaciół i świetnie funkcjonuje w lokalnym środowisku świadczy fakt, iż jubileusz zakładu zgromadził wielu gości. Na uroczystość przybyli goście z Niemiec, z partnerskiego ZAZ-u, przedstawiciele licznych instytucji,  firm i stowarzyszeń.

 

Święto firmy zakończyło się wspólnym koncertowaniem.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii.

 

2018-05-29

Tekst i foto: Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn