Bogusława
Bronisława
Ilony

Strona główna

Aż trzy medale wywalczyły w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski, na co dzień zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Białe Tygrysice w tym roku zdecydowanie polubiły brązowy kolor, gdyż wszystkie medale zdobyły w tym kolorze, a padły one łupem trzech juniorek: Alicji Kowańdy, Katarzyny Półrolniczak i Natalii Wosiek.

Tegoroczna najważniejsza impreza dla kategorii junior i młodzieżowiec odbyła się w Pleszewie, a wystartowało w niej ponad 300 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów. W tym gronie znalazła się ośmioosobowa reprezentacja Białych Tygrysów, w barwach której zaprezentowały się trzy mieszkanki gminy Koźmin Wielkopolski: Alicja Kowańdy, Katarzyna Półrolniczak, Natalia Wosiek.

Pierwszego dnia zawodów na matach do rywalizacji przystąpili najlepsi juniorzy w Polsce. Trójka juniorek z gminy Koźmin Wielkopolski wygrała swoje walki eliminacyjne i znalazła się w strefie medalowej.

Ostatecznie reprezentacja Białych Tygrysów wywalczyła cztery brązowe medale i aż 32 punkty do Systemu Sportu Młodzieżowego, co dało jej 8. miejsce w klasyfikacji punktowej wśród 49 sklasyfikowanych klubów.