luty
2019
16
sobota
Danuty
Daniela
Juliany

          

  Strona główna

Radni przyjęli plany pracy komisji

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 31 stycznia koźmińscy radni przyjęli plany pracy komisji Rady na bieżący rok i dokonali zmian w budżecie. Korzystając z obecności radnych powiatowych, koźminianie przekazali sugestie i pomysły na poprawienie współpracy Powiatu Krotoszyńskiego i gmin w zakresie remontu i utrzymania dróg powiatowych.

 

 

 

 


W sesji uczestniczyli przedstawiciele Rady Powiatu Krotoszyńskiego: wiceprzewodniczący Dariusz Rozum, oraz radni Marcin Leśniak i Grzegorz Król.

 

 

Koźmińscy radni jednogłośnie przyjęli zaproponowane przez burmistrza zmiany w tegorocznym budżecie. Najważniejsze z nich to: zwiększenie o 141 300, 00 zł  środków na zagospodarowanie odpadów w gminie oraz zwiększenie o 12 tys. zł  puli na dofinansowanie  wymiany pieców oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków przez mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. 

 

 

W punkcie interpelacje głos zabrało dwóch radnych. Radny Sławomir Jarosz wniósł interpelację dotyczącą budowy ścieżki rowerowej z Orli do Koźmina Wlkp. Radny Karol Jankowiak zwrócił się do burmistrza o podjęcie działań w kierunku ochrony środowiska i zdrowia koźminian w związku z niepokojącymi  przekroczeniami stężenia pyłów w powietrzu, które wskazuje czujnik antysmogowy.

 

Przypominamy, że obrady Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim można oglądać "na żywo" poprzez stronę  

 

2019-02-01

Tekst i foto: Agnieszka Flejsierowicz, UMiG

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn