kwiecień
2018
21
sobota
Jarosława
Konrada
Selmy

                                

  Strona główna

Takiej flagi jeszcze nie było

Prawie dwieście  osób, głównie młodych wzięło udział, 2 maja, w akcji układania żywej flagi RP na koźmińskim boisku przy ul. Floriańskiej. W ten oryginalny sposób koźminiacy uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 
Z pomysłem i inicjatywą zorganizowania takiej akcji wyszli harcerze z koźmińskiego hufca. - Już od 2004 roku, harcerze w całej Polsce wspierają i propagują Dzień Flagi, urządzając w tym dniu różne happeningi. Nasz hufiec wpadł na oryginalny pomysł ułożenia żywej flagi - mówi Piotr Skowroński.


Hufiec ZHP zwrócił się do burmistrza Macieja Bratborskiego z prośbą o wsparcie tej akcji. Urząd zakupił 200 koszulek w kolorach: białym i czerwonym.

2 maja w samo południe na boisku Białego Orła zgromadzili się harcerze i mieszkańcy Koźmina, którzy zdecydowali się wesprzeć tę inicjatywę. Na boisko przybyli także burmistrz Maciej Bratborski i zastępca burmistrza Jarosław Ratajczak. Harcerze rozdali koszulki i  "ustawili" flagę. Jej pamiątkowe zdjęcie wykonali  fotografowie, z wysokości podnośnika strażackiego.

Koźmińscy harcerze  uznali tę, zorganizowaną po raz pierwszy akcję za bardzo udaną i jak zapewniają, chcą   kontynuować ją w kolejnych latach.

    
 
 
  Tekst Agnieszka Szymańska, fot. HB
    
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn