marzec
2019
25
poniedziałek
Bolka
Cezaryny
Marioli

             

  Strona główna

Remiza na osiemdziesiąte urodziny

W niedzielę, 10 maja z okazji obchodów 80 -lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcicach, poświęcono i oficjalnie otwarto nową strażnicę tej jednostki. Uroczystości jubileuszowe, połączone z gminnym dniem strażaka rozpoczęły się od okolicznościowej mszy św. w kościele parafialnym w Wałkowie, którą odprawił ksiądz kanonik Stanisław Wnuk. W homilii proboszcz podziękował strażakom za ofiarną służbę i poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewniają społeczeństwu.Po nabożeństwie poczty sztandarowe, zaproszeni goście i strażacy przemaszerowali na plac przy remizie w Borzęcicach.

Tam wszystkich strażaków i gości powitał Jacek Wybierała, Prezes Miejsko -Gminnego Zarządu OSP RP w Koźminie Wlkp. W jubileuszu uczestniczyło 13 pocztów sztandarowych. Z zaproszenia skorzystali również m.in.: Grzegorz Marszałek, członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, Edward Kozupa, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie, Mariusz Przybył, komendant powiatowy PSP w Krotoszynie, Maciej Bratborski, Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin oraz Justyn Zaradniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wlkp.

Szczególnie ważnym dla strażaków i wszystkich mieszkańców Borzęcic momentem uroczystości było przecięcie wstęgi w drzwiach odnowionej remizy. Strażnica powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnego środowiska. Wstęgę przecięli burmistrz Maciej Bratborski, Józef Terakowski, prezes OSP Borzęcice i ksiądz Stanisław Wnuk, który również poświęcił budynek. Równie wzruszającą chwilą dla gospodarzy było uhonorowanie ich sztandaru złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Podczas niedzielnych uroczystości wręczono zasłużonym strażakom medale. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: Justyn Zaradniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Koźminie Wielkopolskim, Jan Adamiak, Władysław Bajodek i Janusz Gola. Srebrne odznaczenia: Roman Goliński i Jacek Szymczak.

Na zakończenie części oficjalnej wszyscy strażacy - ochotnicy przyjęli życzenia z okazji swojego święta i gratulacje od przedstawicieli władz gminnych, powiatowych, a także innych zaproszonych gości.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn