marzec
2019
25
poniedziałek
Bolka
Cezaryny
Marioli

             

  Strona główna

Spotkania w ramach Tygodnia Bibliotek

Już po raz szósty, bibliotekarze w całej Polsce obchodzili w dniach od 8 do 15 maja, Tydzień Bibliotek. W tę akcję, promującą czytelnictwo i zainteresowanie książką włączyła się także Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski.  W ciągu tygodnia koźmińska biblioteka zorganizowała spotkania dla młodszych i starszych mieszkańców gminy.

11 i 14 maja bibliotekę odwiedziła  najmłodsza grupa przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Koźminie Wlkp. Maluchy posłuchały krótkiej historii koźmińskiej biblioteki, a następnie książki z serii Lekcje ze Stumilowego Lasu  pt.: „Magiczne słowo” oraz zaśpiewały razem z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi piosenkę  pt. „ Gdy szczęśliwy jesteś, to z Kubusiem skacz!. Na koniec spotkania maluchy otrzymały kartki do pokolorowania.


13 maja gościem biblioteki był Albin Batycki – tenisista, członek kadry narodowej tenisistów na wózkach, olimpijczyk, uhonorowany tytułem „Człowiek bez barier” w roku 2008. Gość przeczytał trzecioklasistom ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. fragmenty książki Marii Konopnickiej „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, a następnie opowiadał o swojej przygodzie z tenisem i osiągnięciach sportowych.


Tego samego dnia Klub Seniora gościł doktora Bogdana Kolasińskiego, autora książki „Jakim cudem jeszcze żyję”. Spotkanie było zwieńczeniem spotkań z książką autobiograficzną, w ramach  konkursu kreującego modę na czytanie pn. „Czytanie to moja pasja”, ogłoszonego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W  tym wojewódzkim konkursie nasza biblioteka  otrzymała wyróżnienie za wspólne czytanie z seniorami.  Bogdan Kolasiński został owacyjnie powitany przez bardzo licznie zgromadzonych koźmińskich seniorów. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i zakończyło się uroczystym odśpiewaniem piosenki „Życzymy, życzymy…”.

 


Tekst  Elżbieta Rychlik, foto Katarzyna Ziętkiewicz

 

 

 

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn