marzec
2019
21
czwartek
Benedykta
Lubomiry
Lubomira

         

  Wydawnictwa Koźmińskie

Wydawnictwa Koźmińskie


 

"Echo Koźmina"

Lokalny miesięcznik wydawany od sierpnia 1990r. Obecnie wydawcą miesięcznika jest Towarzystwo Miłośników Koźmina Wielkopolskiego.
Przygotowywany przez zespół redakcyjny. Redaktor Naczelny - Grzegorz Pierzchała.
Adres redakcji: ul. Stary Rynek 22, 63-720 Koźmin Wlkp. tel. (0-prefix-62) 7219-334 (w czasie dyżurów), fax (0-prefix-62) 7216756,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt: tel. 0602-709-904, 0603-037-377, 0694-621-289

Dystrybucja "Echa Koźmina": sklepy na terenie miasta i gminy, Biblioteka Publiczna.


"Szkice Koźmińskie"

Półrocznik wydawany od 1988r . przez Towarzystwo Miłośników Koźmina Wlkp. oraz Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Przygotowywany przez zespół redakcyjny pod przewodnictwem dr Michała Pietrowskiego. Periodyk przybliża historię miasta, jego obiektów oraz związane z nim postacie.

Adres redakcji: ul. Zamkowa 1, 63-720 Koźmin Wlkp. tel. (0-prefix-62) 7216-828,
fax (0-prefix-62) 7216-756, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."Goniec Koźmiński"

Bezpłatny informator Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. wydawany od czerwca 1991r.
Ukazuje się nieregularnie. Redaktor Agnieszka Szymańska.

Adres redakcji: ul. Stary Rynek 11, 63-720 Koźmin Wlkp.
Tel. (0-prefix-62) 7219-347, fax. (0-prefix-62) 7216-756,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dystrybucja: Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.


Monografia Koźmina Wielkopolskiego i okolic to pierwsza, obszerna i szczegółowa publikacja przedstawiająca dzieje ziemi koźmińskiej od czasów najdawniejszych do 2005 roku. Jest to praca zbiorowa pod redakcją dr Michała Pietrowskiego i prof. dr hab.Andrzeja Wędzkiego. Książka liczy ponad 800 stron. Cena 160 zł.


Książkę można kupić w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy przy ul.Stary Rynek 22
Album pt. "Koźmin Wielkopolski na pocztówce i fotografii z lat 1898 - 1918" to wspaniały prezent dla osób, zainteresowanych historią Koźmina.

Publikacja składa się z 91 pocztówek pochodzących z końca XIX i początku XX wieku, przedstawionych w układzie tematyczno - topograficznym. W kolejnych rozdziałach znajdziemy reprodukcje pocztówek, przedstawiających: panoramy miasta, Stary Rynek, kościoły, Zamek i ulice. Autor zamiesił także katalog oraz plan miasta Koźmina z 1911 r. Album jest przetłumaczony na język niemiecki. Autorem publikacji jest Daniel Szczepaniak z Koźmina Wlkp., kustosz Muzeum Regionalnego w Krotoszynie. Cena 40 zł.

Ogrody naszego świata Radosława Barka to publikacja, która można polecić miłośnikom koźmińskich parków i ogrodów. "W Koźminie Wielkopolskim ogrody są tym, co stanowi o pięknie i niepowtarzalnym charakterze krajobrazu miasteczka …"- napisał autor we wstępie.Książka powstała w ramach projektu "Ogrody naszego świata, Koźmin Wlkp.", nawiązującego do tradycji zakładania terenów zielonych w mieście przez uczniów i nauczycieli. Znajdziemy w niej opisy wszystkich parków i skwerków na terenie gminy, bogato ilustrowane. Autor przedstawił także sylwetkę Józefa Marcińca, dyrektora Szkoły Ogrodniczej w Koźminie Wlkp., a także sprawozdania z projektowania ogrodów szkolnych. Cena książki 25 zł."Koźmin Wielkopolski w malarstwie Antoniego Górnika" to najnowsza publikacja, którą oddajemy do rąk miłośników i mieszkańców naszego miasta.Krakowski malarz i rysownik jest absolwentem koźmińskiego liceum. Ogromny sentyment do naszego  miasta i spędzonych w nim lat młodości stał się dla Górnika inspiracją do stworzenia kilkunastu akwareli, prezentujących urocze zakątki i najpiękniejsze budowle Koźmina Wlkp. Najnowsza publikacja to teczka  z 12 reprodukcjami obrazów mistrza. Znajdziemy wśród nich widziane oczami malarza: Zamek w porze wiosennej i zimowej, ratusz nocą, liceum, wiatrak, kościół farny itp. Wstęp do publikacji i życiorys artysty opracował Michał Pietrowski. Karty są opublikowane w formacie A 4. Wydawcą jest Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. i Muzeum Ziemi Koźmińskiej. Cena 8,70 zł.

"Koźmin Wielkopolski w malarstwie Antoniego Górnika", wyd. II uzupełnione. W związku z wyczerpaniem się nakładu pierwszego wydania teki Antoniego Górnika, w październiku 2012 r. ukazała się druga teka. Zawiera ona 21 obrazów, przedstawiających widoki miasta, a także te miejsca, które zniknęły z koźmińskiego pejzażu m.in. synagoga i kościół ewangelicki.  Wydawcą jest Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. i Muzeum Ziemi Koźmińskiej. Cena 10,60 zł. 
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn