Najważniejsze wydarzenia z roku : 2003, 2002 i 2001
Wiadomości z 2004 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Wiadomości z 2006 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listapad, grudzień

Obchody Święta Konstytucji 3-go Maja
źródło: Urząd Miasta [27.4.2006]

Przypadające w najbliższą środę obchody Święta Konstytucji 3-go Maja rozpocznie Msza Św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele farnym o godz. 10.00. Po niej nastąpi przemarsz pod Pomnik Wolności, gdzie złożone zostaną wiązanki kwiatów. Następnie (około godz. 12.00) nastąpi uroczyste posadzenie dębu papieskiego na skwerze przy ul. Jana Pawła II. Sadzonka wyhodowana została z jednego z żołędzi zebranych z najstarszego polskiego dębu Chrobrego i poświęconych przez Jana Pawła II podczas audiencji Leśników Polskich w kwietniu 2004r.

Rusza Liga Gminna

W najbliższą niedzielę drużyny biorące udział w rozgrywkach Ligi Gminnej rozpoczynają rundę rewanżową. Po rundzie jesiennej na czele tabeli znajduje się drużyna Pogorzałek Małych, która o dwa punkty wyprzedza zespoły Wrotkowa i Rozdrażewa oraz o trzy ekipę Staniewa. Ubiegłoroczni mistrzowie Ligi - piłkarze Borzęciczek zajmują piątą pozycję, tracąc do lidera pięć punktów. Pary niedzielnych spotkań: Borzęcice - Koźmin Wlkp., Orla - Staniew, Czarny Sad - Wrotków, Borzęciczki - Rozdrażew, Pogorzałki Małe - Stara Obra. Pełen terminarz rundy wiosennej - [kliknij]

Dzień Strażaka i 50 - lecie OSP Orla

Tegoroczne obchody święta Patrona Strażaków - Świętego Floriana połączone zostały z jubileuszem 50-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w  Orli. Stąd miejsko-gminne uroczystości Dnia Strażaka odbędą się w Orli, w niedzielę, 30 kwietnia. Rozpoczną się one przemarszem na Mszę świętą, która planowana jest na godz. 14.00. Po niej podczas uroczystego apelu przedstawiona zostanie historia jednostki, nastąpi odczytanie listów okolicznościowych i wręczenie odznaczeń. Uroczystości zakończy wspólna strażacka grochówka.

Koncerty i wieczór filmowy
źródło: Urząd Miasta [25.4.2006]

Koncert HIP-HOPowy (30 kwietnia), impreza VEGA OPEN AIR PARTY (1 maja), piąta edycja MAY BLUES-FOLK Meeting (2 maja) oraz plenerowy wieczór filmowy pod hasłem "Kochamy polskie komedie" (6 maja) to najbliższe imprezy organizowane przez koźmiński Ośrodek Kultury. Program - [kliknij]

Porażka w meczu na szczycie, w środę Puchar Polski

Piłkarze KKS Biały Orzeł ulegli na własnym boisku Jarocie Jarocin 0:2. Dzięki temu drużyna gości - liderająca tabeli IV ligi - powiększyła przewagę na koźmińskim zespołem do 4 punktów. W najbliższą środę, 26 kwietnia rozegrane zostaną ćwierćfinałowe mecze Pucharu Polski na szczeblu okręgu kaliskiego. Biały Orzeł o godz. 17.00 zmierzy się w Kaliszu z miejscową Calisią.

XXXIII sesja Rady Miejskiej
źródło: Urząd Miasta [20.4.2006]

Kolejna sesja Rady Miejskiej odbędzie się 27 kwietnia o godz. 14.00. Głównym punktem obrad będzie rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu miasta i gminy za rok 2005 oraz wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium burmistrzowi. Porządek obrad przewiduje również przyjęcie pięciu uchwał, w tym zmian w tegorocznym budżecie i Planie Rozwoju Lokalnego na lata 2004-2007. Szczegółowy porządek obrad - [kliknij]

Remis z Piastem, w niedzielę mecz na szczycie

Osłabiony brakiem etatowych obrońców zespół Białego Orła zremisował na własnym boisku z Piastem Kobylin 2:2. Wynik otworzył w 14 minucie Mateusz Marecki. Jeszcze przed przerwą dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego, zdobyli goście. Gola na wagę remisu strzelił w 55 minucie Maciej Klimas. Remis spowodował, że koźmiński zespół utracił fotel lidera IV ligi na rzecz Jaroty Jarocin. Do bezpośredniego spotkania tych drużyn dojdzie już w najbliższą niedzielę w Koźminie. Początek meczu o godz. 16.00.

Konkurs na dzierżawę kiosku gastronomicznego

Gminny Zespół Instytucji Kultury i Kultury Fizycznej w Koźminie Wlkp. zaprasza do konkursu na prowadzenie w sezonie letnim (1.06.- 31.08.) kiosku gastronomicznego na terenie basenu kąpielowego. Konkurs ma charakter ustnej licytacji i odbędzie się w siedzibie Gminnego Zespołu Instytucji Kultury i Kultury Fizycznej w Koźminie Wlkp. ul. Borecka 18 (kino Mieszko) w dniu 28 kwietnia 2006r. o godz.15.00. Szczegóły - [kliknij]

Nocne strzelanie Bractwa Kurkowego
źródło: Urząd Miasta [18.4.2006]

Zarząd Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Koźminie Wlkp. zaprasza członków bractw oraz sympatyków na strzelanie nocne, które odbędzie się 22 kwietnia (sobota) na strzelnicy przy ul. Bractwa Kurkowego. Początek zawodom o godz. 18.30. Program - [kliknij]

Porażka w Kleczewie

Porażką 0:2 zakończyło się wyjazdowe spotkanie piłkarzy Białego Orła z Sokołem Kleczew. Wynik meczu ustalony został w pierwszej połowie. Mimo porażki koźmiński zespół utrzymał pozycję lidera IV ligi.

Gwiazdy Dni Koźmina 2006
źródło: Urząd Miasta [14.4.2006]

Tegoroczne Dni Koźmina obchodzone będą w dniach 9-11 czerwca. Gwiazdami wieczorów muzycznych będą: w piątek - najpopularniejsze polskie grupy reggae: Daab i Habakuk; w sobotę - zespół 2 plus 1, znany z takich przebojów, jak: "Chodź, pomaluj mój świat", "Iść w stronę słońca" czy "Windą do nieba"; w niedzielę - legendarna grupa Gipsy Kings z wirtuozem gitary Rico Sanchezem - twórcy takich hitów jak "Bamboleo", "Baila Me" czy "Vamos a Bailar".

Życzenia Świąteczne
źródło: Urząd Miasta [13.4.2006]

Serdeczne życzenia, aby zwycięski Chrystus otworzył nas na Przyszłość,
by pomógł wierzyć w zwycięstwo dobra w każdym człowieku,
by utrwalił nas w przekonaniu, że być świadkiem Zmartwychwstania,
to znaczy wyjmować drzazgi, opatrywać rany, zapominać o sobie;
to znaczy być człowiekiem wielkanocnej Przemiany i radosnego "Alleluja"

źródło: Urząd Miasta [11.4.2006]

Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. ogłosił przetargi na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości położonych w Koźminie Wlkp. (ul. Bractwa Kurkowego) oraz w Pogorzałkach Wielkich. Przetargi odbędą się w dniu 10 maja. Treść ogłoszeń - [kliknij]

Zwycięstwo w Kaliszu
źródło: Urząd Miasta [10.4.2006]

KKS Biały Orzeł zwyciężył w Kaliszu miejscową Prosnę 2:1. Wynik meczu ustalony został w drugie połowie. Gospodarze uzyskali prowadzenie w 47 minucie. Cztery minuty później wyrównał Bartosz Najtkowski, a trzy punkty zapewnił w 72 minucie Wojciech Goliwąs. Wcześniej Piotr Zdziebkowski obronił rzut karny, a w końcówce do bramki Prosny - zdaniem sędziów z pozycji spalonej - trafił Grzegorz Gmerek. Dzięki bezbramkowemu remisowi Jaroty Jarocin z SKP Słupca, koźmiński zespół umocnił się na pozycji lidera IV ligi.

Finał konkursu "Nasza Europa"
źródło: Urząd Miasta [7.4.2006]

Finaliści szóstej edycji Wielkopolskiego Konkursu "Nasza Europa" spotkają się 10 kwietnia w koźmińskim pałacyku "Lipowiec" - placówce Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej. O godz. 15.30 przewidziany jest ścisły finał konkursu oraz uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Organizatorem konkursu, w którego eliminacjach wystartowało ponad dwa tysiące uczniów z około stu szkół średnich, jest Towarzystwo Samorządowe.

Koncert Wielkopostny

Parafia św. Stanisława oraz Ośrodek Kultury zapraszają na Koncert Wielkopostny w wykonaniu Kwartetu Wieniawski. Koncert odbędzie się w niedzielę, 9 kwietnia o godz. 12.15. w Kościele p.w. św. Stanisława. Wstęp wolny. Program koncertu - [kliknij]

Halowy turniej drużyn amatorskich

W niedzielę, 9 kwietnia w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej rozegrany zostanie I Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich. O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. rywalizować będą zespoły: WW Bis Golina, Biegun Jaraczewo, Pro-Met Koźmin Wlkp., WPZTS Praczyk, La Strada Koźmin Wlkp. oraz reprezentacja Policji. Początek turnieju o godz. 13.00.

Obradowała Rada Miejska
źródło: Urząd Miasta [4.4.2006]

W ostatni dzień marca Rada Miejska obradowała podczas XXXII sesji. Powiatowy Lekarz Weterynarii Marian Grządka przedstawił informację na temat zagrożeń związanych z ptasią grypą, natomiast Dominik Wawrzyńczak z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej złożył informację o stanie sanitarnym i sytuacji epidemiologicznej w mieście i gminie w 2005r. Rada przyjęła ponadto dziewięć uchwał oraz apel o wydłużenie terminu realizacji płyt obornikowych i zbiorników na gnojowicę, dotowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Więcej informacji o uchwałach - [kliknij]

Odznaka Przyjaciół Harcerstwa dla Burmistrza

Komendant Chorągwi Wielkopolskiej ZHP przyznał Burmistrzowi Maciejowi Bratborskiemu Honorową Srebrną Odznakę Przyjaciół Harcerstwa. Wręczenia odznaki dokonali członkowie Komendy koźmińskiego Hufca im. Strajku Szkolnego Dzieci Koźmińskich 1906/1907 - harcmistrz ks. Marek Jasianek oraz przewodnik Piotr Skowroński. Uroczyste wręczenie Odznaki poprzedziło XXXII sesję Rady Miejskiej.

Zwycięstwo na inaugurację

KKS Biały Orzeł zainaugurował rozgrywki IV ligi piłkarskiej. Podopieczni Sławomira Najtkowskiego pokonali na własnym boisku Victorię Września 3:2. Mecz rozpoczął się od straty bramki przez koźmiński zespół. Wyrównał w 24 minucie Przemysław Olaszczyk z rzutu karnego. Na prowadzenie Białego Orła wyprowadził w 52 minucie Wojciech Goliwąs. Niespełna 25 minut później goście wyrównali, jednak na cztery minuty przed końcem decydującą bramkę dla koźminian zdobył Mateusz Marecki.

Jedyny seans filmu o Papieżu
źródło: Urząd Miasta [1.4.2006]

Kina "Mieszko" zaprasza na film "Jan Paweł "II" z Janem Voightem w roli głównej. Film wyświetlony zostanie w środę, 5 kwietnia o godz. 13.00. Bilety w cenie 12 zł do nabycia w Ośrodku Kultury od 3 kwietnia.

Odliczenia podatku VAT

Urząd Skarbowy w Krotoszynie zaprasza w dniu 3 kwietnia 2006r. w godzinach 16.00 - 18.00. wszystkich zainteresowanych pozyskaniem informacji nt. zwrotu podatku VAT z tytułu wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Informacje będzie można uzyskać w siedzibie Urzędu Skarbowego - Park Wojska Polskiego 2, tel. 062 725-42-45.

Pamięci Jana Pawła II

W niedzielę, 2 kwietnia przypada pierwsza rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji samorząd gminy na skwerze przy zbiegu ulic Boreckiej i Jana Pawła II przygotowuje Pomnik Dziesiątki Różańca. Tworzyć go będą leżący krzyż połączony łańcuchem z kamieniami, do których przytwierdzone zostaną tabliczki z myślami Papieża-Polaka.
Skwer ten w niedzielny wieczór o godz. 21.15. będzie miejscem wspólnym modlitw obu koźmińskich parafii w intencji szybkiej beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II. Wcześniej, bo od godz. 20.00 w kościele p.w. Św. Stanisława słowno-muzyczną refleksję zatytułowaną "Pamięć i tożsamość Jana Pawła II" przedstawią uczniowie koźmińskich szkół. Natomiast w kościele farnym wspomnienie o Ojcu Świętym przedstawi Szkoła Podstawowa nr 1 już w piątek, 31 marca o godz. 8.30.

Inauguracja piłkarskiej wiosny

Po przełożeniu na późniejsze terminy dwóch pierwszych kolejek, inauguracja wiosennych rozgrywek piłkarskiej IV ligi stanie się faktem. W najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz. 16.00 piłkarze KKS Biały Orzeł podejmować będą zespół Victorii Września. Mecz będzie okazją do rewanżu za jesienną porażkę we Wrześni 1:2.