Poniedziałek, 18 lutego 2019
Dziś imieniny : Konstancji, Krystiana, Sylwany

Aktualnie przeglądasz archiwum naszej strony. Zapraszamy na aktualną stronę.

Miasto wyróżnione Honorową Flagą Rady Europy
Strasburg 26.04.2002r.
Rada Miejska
Urząd Miasta i Gminy
Przewodnik po usługach
Przejrzysta Polska
Przejrzysta Polska - kontynuacja
RADIO ZNAD ORLI
Certyfikat ISO 9001:2001
Terminarz Białego Orła
Terminarz Ligi Gminnej
Koźmińska obwodnica
Co, gdzie, kiedy?
Liga halowa
Bieżące informacje z pracy Rady Miejskiej
"Goniec Koźmiński"
Wydawnictwa Koźmińskie
Historia
Stąd pochodzili
Położenie geograficzne

Współpraca ponad granicami

Miasto kwiatów i zieleni
Koźmin nocą
Lista organizacji pozarządowych
Towarzystwo Miłośników Koźmina Wlkp.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie

Chór im. Czypickiego
Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Zamku Koźmińskiego
KKS Biały Orzeł
IKS "Spartakus"
UKS "Jedynka"
Klub Karate "Do Shotokan"
Hufiec ZHP
Oddziału PTTK
Instytucje i Urzędy
Koźmińskie Usługi Komunalne
Zakład Aktywności Zawodowej
Parafie
Basen kąpielowy
Biblioteka
Apteki
Banki
Restauracje, bary, noclegi
Ośrodek Kultury
Oświata
Kluby i obiekty sportowe
Komunikacja

Najważniejsze wydarzenia z roku : 2003, 2002 i 2001
Wiadomości z 2004 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Wiadomości z 2005 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Wiadomości z 2006 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listapad, grudzień
Wiadomości z 2007 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Wiadomości z 2008 roku : styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Wiadomości z 2009 roku : styczeń, luty

Informacje z 02.2007.
Aby powrócić do aktualnych informacji - [kliknij]


Walne strażaków
źródło: Urząd Miasta [28.2.2007]
Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminie Wlkp. zaprasza na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się 3 marca o godz.18.00 w Sali OSP przy ul. Floriańskiej 23.

Już po spartakiadzie LZS
źródło: Urząd Miasta [28.2.2007]
W niedzielę 25 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca odbyła się Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi Powiatu Krotoszyńskiego. Więcej - [kliknij]

Pierwsza narada sołtysów
źródło: Urząd Miasta [28.2.2007]
Nowo wybrani sołtysi zabrali się już do pracy. Wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy odbyła się pierwsza narada sołtysów z udziałem burmistrza Macieja Bratborskiego i zastępcy burmistrza Jarosława Ratajczaka.
Na początku spotkania burmistrz powitał wszystkich zebranych i pogratulował wygranej w wyborach. Następnie pracownicy urzędu przekazali sołtysom informację o bieżących sprawach: zwrocie akcyzy za olej napędowy używany w rolnictwie, wymianie dowodów osobistych i szkoleniu na opiekuna socjalnego. Sołtysi zastanawiali się, gdzie zorganizować gminne dożynki. Zdaniem burmistrza Bratborskiego dożynki, tak jak dotychczas, powinny odbywać się na wsiach, a nie w mieście, bo wtedy są ciekawe i pozwalają zaprezentować się społeczności wsi. Chęć organizacji tegorocznych dożynek wyraził sołtys Gościejewa Henryk Staniewski, ale temat ten musi przedyskutować z radą sołecką. Na zakończenie spotkania Sławomir Szyszka, w imieniu swoim i Andrzeja Tasiemskiego, podziękował za wybór do rady powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

Spiesz się z wymianą dowodu
źródło: Urząd Miasta [26.2.2007]
Prawie dwa tysiące mieszkańców miasta i gminy Koźmin Wlkp. nie wymieniło jeszcze dowodów osobistych. Halina Robakowska, kierownik USC namawia, aby z wymianą tego dokumentu nie czekać do ostatniej chwili: - Dowody osobiste w formie książeczek są ważne tylko do końca tego roku. Osoby, które nie wymienią tego dokumentu, od 1 stycznia 2008 r., mogą mieć problem z załatwieniem spraw urzędowych, ponieważ nie będą posiadały dokumentu tożsamości.
Spóźnialscy muszą się liczyć także z tym, że pod koniec roku kolejki oczekujących na nowe dowody osobiste będą się wydłużać. Aby więc uniknąć nerwów i czekania w kolejkach, warto już teraz wybrać się do urzędu i złożyć wniosek o nowy dowód. Wymiany dowodu osobistego dokonuje się w biurze nr 3 na parterze Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp.

Mieszkańcy wiosek wybrali sołtysów
źródło: Urząd Miasta [23.2.2007]
Już wkrótce w siedmiu wioskach naszej gminy rozpoczną urzędowanie nowi sołtysi. Dołączą oni do grona 21 doświadczonych kolegów, którzy piastowali tę funkcję przez ostatnie cztery lata. Więcej - [kliknij]

II Gminny Konkurs Religijny
źródło: Urząd Miasta [22.2.2007]
II Gminny Konkurs Religijny pod hasłem "Mój kościół parafialny" organizuje Szkoła Podstawowa nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907. Więcej - [kliknij]

Koźmińska Halowa Liga Piłki Nożnej kończy swoje rozgrywki....
źródło: Urząd Miasta [21.2.2007]
W niedzielę, 25 lutego rozstrzygnie się, kto zostanie zwycięzcą koźmińskiej halówki.
W finale spotkają się faworyci Ligi: drużyny PROMET-u oraz BOWIT-PATEREK.
Mecz finałowy rozpocznie się o godz. 17:00 wcześniej odbędą się mecze o niższe lokaty. O miejsce VII o godzinie 14:00 zagrają zespoły ASEREETE PYYHAA oraz ZSP Koźmin. Godzinę później zmierzą się zawodnicy SCORPION-a i JUSKOWIAK BIS, zwycięzca tego meczu zajmie miejsce V. Natomiast o godzinie 16:00 planowany jest "mały finał", w którym zagrają zespoły PPHU JUSKOWIAK oraz WPZTS PRACZYK.
Po meczu finałowym odbędzie się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów i medali.

Nowa rubryka - "Co, gdzie, kiedy?"
źródło: Urząd Miasta [21.2.2007]
Zapraszamy Państwa do korzystania z nowej, stałej rubryki naszego serwisu internetowego "Co, gdzie, kiedy?". Będziemy w niej zapowiadać imprezy kulturalne, sportowe i inne, które będą odbywać się w Koźminie Wlkp. Do korzystania z tej części serwisu zachęcamy wszystkich, również organizatorów imprez na terenie naszej gminy. Więcej - [kliknij]

Zostań opiekunem socjalnym
źródło: Urząd Miasta [20.2.2007]
Rolnicy i członkowie ich rodzin mogą skorzystać z bezpłatnego szkolenia, które pozwoli im zdobyć kwalifikacje opiekuna socjalnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp., gdzie można otrzymać karty zgłoszeń na szkolenie - [kliknij]

Przetarg na remont dróg gminnych
źródło: Urząd Miasta [20.2.2007]
Miasto i Gmina Koźmin Wlkp. zaprasza do wzięcia udziału w przetargu nieograniczonym na wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych ulic i dróg gminnych.
Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 7 marca 2007. Treść ogłoszenia - [kliknij]

Przyjadą mammobusy
źródło: Urząd Miasta [19.2.2007]
27 i 28 lutego w Koźminie Wlkp. będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne oraz okulistyczne w kierunku jaskry. Do Koźmina przyjadą dwa ambulansy medyczne, w których będzie można się przebadać.

Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub w 2006 r. otrzymały wskazanie do przebadania się za rok. Zaproszenie na badanie okulistyczne w kierunku jaskry jest skierowane do kobiet i mężczyzn powyżej 35 roku życia, z wyłączeniem osób leczonych na jaskrę i badanych bezpłatnie w ciągu ostatnich 24 miesięcy w ramach programu profilaktyki jaskry.
Badania zostaną przeprowadzone w ambulansach medycznych przy Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Floriańska w godz. 8.30-13.00 i 14.00-19.00.
Wszyscy chętni mogą się już zapisywać na badania pod bezpłatnym numerem telefonu 0 800 101 201 w godz. 8.00 - 16.00. W dniu badania będzie się można zarejestrować w ambulansie, pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca.


Sto lat w służbie pieśni
źródło: Urząd Miasta [16.2.2007]
W ostatnim numerze ogólnopolskiego miesięcznika "Życie Muzyczne" ukazał się artykuł, poświęcony muzykującej od stu lat rodzinie Gawrońskich z Koźmina. Jego autorem jest Stefan Kaźmierczak, Prezes Honorowy i kronikarz chóru im. Czesława Czypickiego w Koźminie Wlkp. "Życie Muzyczne" to miesięcznik Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Egzemplarz z publikacją dotycząca koźmińskiej rodziny jest dostępny w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Koźminie Wlkp.

Kobiety mogą się przebadać
źródło: Urząd Miasta [15.2.2007]
Samodzielny Publiczny ZOZ w Krotoszynie zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne.
Zaproszenie jest skierowane: do kobiet w wieku 50-69 lat (badania mammograficzne) i pań w wieku 25-59 lat (cytologia).
Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety, które dotychczas nie miały wykonanego tego badania lub od ostatniego badania minęły 24 miesiące. Zaprasza się także panie, które podczas wizyty w 2006 r. otrzymały zalecenie od lekarza radiologa powtórzenia mammografii za rok. Na wizytę najlepiej umówić się telefonicznie pod numerem tel. (062) 588 03 89.
Bezpłatne badania cytologiczne są wykonywane w poradniach ginekologiczno - położniczych krotoszyńskiego SP ZOZ w dniach i godzinach pracy poradni.

Powiatowy unihokej
źródło: Urząd Miasta [15.2.2007]

W dniach od 30 stycznia do 1 lutego odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Unihokeju Szkól Podstawowych i Gimnazjów. W kategorii szkół podstawowych (chłopcy) w zawodach wzięły udział drużyny: SP Biadki, SP Nr 1 Borzęciczki, SP Gorzupia, SP Nr 1 Koźmin Wielkopolski, SP Nr 4 Krotoszyn, SP Mokronos, SP Rozdrażew, SP Smolice, SP Świnków. Awans do rejonu uzyskała SP Mokronos. W kategorii dziewcząt wzięły udział reprezentacje: SP Biadki, SP Nr 1 Borzęciczki, SP Nr 1 Koźmin Wielkopolski, SP Nr 4 Krotoszyn, SP Mokronos, SP Rozdrażew. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z SP Rozdrażew. W kategorii gimnazjów do rozgrywek w unihokeju zgłosiły się dwie drużyny chłopców z: Rozdrażewa i Koźmina Wlkp. Mecz wygrało koźmińskie gimnazjum. W kategorii dziewcząt zgłosiła się jedna drużyna z Gimnazjum w Rozdrażewie i ona przeszła do rozgrywek rejonowych.


Liga Halowa
źródło: Urząd Miasta [14.2.2007]
Rundę zasadnicza wygrała drużyna Prometu, która zremisowała jeden mecz, pozostałe wygrała. Teraz nastąpi runda play - off. gdzie drużyny podzielone na dwie grupy walczą o miejsca 1-4 i 5- 8. W najbliższą niedzielę w grupie o miejsca 1- 4 zagrają Promet z WPZTS Praczyk i Juskowiak z Bowit-Paterek. Zwycięzcy tych meczy spotkają się w kolejną niedzielę w finale o miejsce pierwsze, natomiast przegrani o miejsce trzecie. W grupie o miejsca 5 - 8 zmierzą się Scorpion z ZSP Koźmin i Juskowiak Bis z Asereete. Zwycięzcy zagrają o miejsce piąte a przegrani o miejsce siódme. Więcej - [kliknij]

"Igłą malowane"
źródło: Urząd Miasta [14.2.2007]
Od piątku, 16 lutego w Ośrodku Kultury w Koźminie Wlkp. będzie można oglądać wystawę haftowanych obrazów pt."Igłą malowane". Autorkami prac są koźminianki Halina Jaśniak - Malińska i Małgorzata Jaśniak.
- Ta pasja wymaga cierpliwości i precyzji - mówi Halina Jaśniak -Malińska. Tej cierpliwości nie brakuje również Małgorzacie i Iwonie Jaśniak, bo haftowanie to rodzinne hobby.
Wystawa "Igłą malowane" prezentuje około 60 obrazów wykonanych ściegiem krzyżykowym i gobelinowym. Są wśród nich reprodukcje znanych dzieł malarskich, obrazy o tematyce religijnej i inne. Na wystawę zapraszamy od 16 lutego do 23 marca do Ośrodka Kultury przy ul. Boreckiej 18.

O puchar starosty
źródło: Urząd Miasta [14.2.2007]

W niedzielę, 25 lutego odbędzie się finał Zimowej Powiatowej Spartakiady LZS o Puchar Starosty Powiatu Krotoszyńskiego w hali sportowej przy ul. Strzeleckiej w Koźminie Wlkp.

W ramach spartakiady zawodnicy będą rywalizować w kilku konkurencjach: tenis stołowy, szachy, warcaby, wielobój rekreacyjny i rodzinny, przeciąganie liny i rzuty karne do bramki na punkty. W sportowych zmaganiach zobaczymy mistrzów wyłonionych w eliminacjach gminnych spartakiady. Impreza rozpocznie się o godz.10.00.
Tydzień wcześniej, 18 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Rozdrażewie zostanie rozegrany finał powiatowy Halowej Piłki Nożnej Drużyn Zrzeszenia LZS, zaliczany do Zimowej Powiatowej Spartakiady LZS.


Wybory do rad osiedli
źródło: Urząd Miasta [12.2.2007]

Pod koniec lutego odbędą się wybory do rad osiedli w Koźminie Wlkp. Przypominamy terminy spotkań wyborczych i granice osiedli. Więcej - [kliknij]


"Spoko dzieciaki" w Koźminie
źródło: Urząd Miasta [12.2.2007]

- Zróbcie hałas! - zachęcał Don Guralesko ze sceny sali widowiskowej KOK-u. Do śpiewu i tańca w rytmach hip - hopu nie musiał długo namawiać. Młodzież bawiła się świetnie.

W piątek, 9 lutego nasze miasteczko stało się stolicą beak dance i hip-hopu. W godzinach popołudniowych odbyły się warsztaty break dance, w których wzięło udział około 40 gimnazjalistów. Wiecej - [kliknij]


Przetarg ogłoszony
źródło: Urząd Miasta [9.2.2007]

Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin ogłosił przetarg nieograniczony na budowę budynku socjalno - sanitarno - dydaktycznego przy ul. Boreckiej 23 w Koźminie Wlkp. Przetarg odbędzie się 27 lutego 2007 r. Treść ogłoszenia - [kliknij]


Uczniowie o Wielkopolsce
źródło: Urząd Miasta [9.2.2007]

Ponad siedemdziesięciu uczniów z powiatu krotoszyńskiego sprawdzało swoją wiedzę o naszym województwie w eliminacjach powiatowych XI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Tak jak w zeszłym roku, organizatorem etapu powiatowego konkursu było Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. Więcej - [kliknij]


PCPR zaprasza
źródło: Urząd Miasta [8.2.2007]

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie informuje, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ponownie uruchomił program "Wyrównywanie Różnic Między Regionami". Program ten jest realizowany w dwóch obszarach:
- Obszar A - wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych w sprzęt rehabilitacyjny
- Obszar C - wyposażenie nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie informacyjne 20 lutego 2007 r. o godz.11.00 w sali nr 25 Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Szczegółowych informacji udziela Danuta Grześkowiak z PCPR Krotoszyn, tel. 062 722-88-91


Konkurs na kartę i pisankę wielkanocną
źródło: Urząd Miasta [7.2.2007]

Jak co roku Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp. zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursach na: "Najpiękniejszą kartkę wielkanocną" i "Najpiękniejsze pisanki". Prace konkursowe należy przesłać do 26 marca 2007 r. Więcej - [kliknij]


GDDKiA wykupi grunty pod obwodnicę
źródło: Urząd Miasta [7.2.2007]

W tym roku ruszą prace związane z budową obwodnicy Koźmina Wlkp. W budżecie państwa są pieniądze na wykup gruntów pod koźmińską obwodnicę.

Dobre wiadomości dla naszego miasta przywiózł burmistrz Maciej Bratborski ze spotkania z Markiem Napierałą, nowym szefem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrektor GDDKiA zapewnił burmistrza, że ma zabezpieczone w tym roku 3,5 miliona złotych na wykup gruntów pod obwodnicę naszego miasta. W przyszłym roku jest planowane rozpoczęcie prac budowlanych, a droga ma być oddana do użytku w 2009 r.
Przypomnijmy, że obwodnica będzie budowana po wschodniej stronie miasta. Według szacunków jej koszt to ok.24 mln zł. W całości będzie finansowana ze źródeł GDDKiA. Na prace geodezyjne związane z budową obwodnicy gmina Koźmin wydała w latach 2004-2006 około 200 tys.zł.


Bezpłatne warsztaty BREAK DANCE
źródło: Urząd Miasta [2.2.2007]

W piątek, 9 lutego Ośrodek Kultury w Koźminie Wlkp. zaprasza na imprezę "Spoko dzieciak", w ramach, której odbędą się bezpłatne warsztaty tańca break dance. Naukę tańca poprowadzą KFIAT i ZAJCEW. Warsztaty odbędą się w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy. Tego samego dnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej przy ul. Boreckiej odbędzie się pokaz finałowy z udziałem: NUMER RAZ, KFIAT- a i ZAJCEW-a. Na zakończenie wystąpi donGURALesko, sława polskiej sceny rap. Bilet na koncert kosztuje 8 zł.


Zbiórka "Okulary dla Ghany" w Koźminie
źródło: Urząd Miasta [2.2.2007]

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 rozpoczęli akcję zbierania okularów dla mieszkańców afrykańskiej Ghany. Jest to inicjatywa ogólnopolska, która ma biednym ludziom z wadami wzroku, pomóc normalnie widzieć i żyć. W Ghanie okulary będą sprawdzane przez miejscowych specjalistów i rozdawane potrzebującym. Można włączyć się w tę akcję. Jeśli ktoś ma w domu nieużywane okulary, w dobrym stanie może dostarczyć je do SP nr 1 lub podać przez uczniów tej szkoły. Zbiórka potrwa do końca lutego.


Zapraszamy na kabaret Grzegorza Halamy
źródło: Urząd Miasta [2.2.2007]

Dla miłośników Grzegorza Halamy mamy prawdziwą niespodziankę. W poniedziałek 12 marca o godz. 19.00 artysta kabaretowy wystąpi w sali widowiskowej ośrodka kultury przy ul. Boreckiej.
Kabaret Halamy jest znany z wielu programów i parodii m.in. piosenek hip-hopowych pt. "Ja wiedziałem, że tak będzie", która przez kilka tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy przebojów Trójki.
Bilety na występ do nabycia już wkrótce w KOK-u. Cena 25 zł.


Wyjazd na Targi "FERMA BYDŁA"
źródło: Urząd Miasta [29.1.2007]

Rolnicy z naszej gminy mogą wziąć udział w VII Międzynarodowych Targach "FERMA BYDŁA", które odbędą się w lutym w Poznaniu. Biuro Doradztwa Rolniczego w Koźminie Wlkp.organizuje wyjazd na targi w dniu 16 lutego 2007 r. Chętni mogą zapisywać się w biurze doradztwa przy ul. Strzeleckiej 2.


Wybory nowych sołtysów i rad sołeckich
źródło: Urząd Miasta [8.1.2007]

W połowie stycznia rozpoczną się zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy wybiorą nowych sołtysów i rady sołeckie. Kadencja nowo wybranych władz sołectwa potrwa cztery lata.
Zebrania wyborcze będą odbywać się według następującego harmonogramu: Borzęcice (15.01), Biały Dwór (16.01), Borzęciczki (17.01), Czarny Sad (18.01), Cegielnia (19.01), Dębiogóra (22.01), Gałązki (23.01), Gościejew (24.01), Góreczki (25.01), Józefów (26.01), Kaniew (29.01), Lipowiec (30.01), Mokronos (31.01), Stara Obra (28.01), Nowa Obra (5.02), Orla (6.02), Pogorzałki Wielkie (7.02), Staniew (8.02), Suśnia (9.02), Skałów (12.02), Sapieżyn (13.02), Serafinów (14.02), Tatary (1.02), Szymanów (15.02), Wałków (16.02), Walerianów (19.02), Wrotków (20.02), Wyrębin (21.02)


Wpisz słowo lub frazę
Czy w Koźminie Wlkp. jest potrzebny hotel?
tak, o podstawowym standardzie
tak, nowoczesny z częścią rekreacyjną
nie, hotel nie jest potrzebny
  Pokaż wyniki
Rowerem po gminie
Zabytki miasta
Zabytki gminy
Parki
Muzeum
Mapa miasta
Restauracje, bary, noclegi
Atuty gospodarcze Koźmina
Oferty inwestycyjne
Przetargi
Forum dyskusyjne
Wpisz się do naszej księgi gości
Odszukajmy się
Obejrzyj galerię zdjęć z naszej miejscowości
Kto tworzy i aktualizuje serwis
Kontakt do webmastera


created, hosted
& designed by

 

created, hosted & designed Internet Time [itime.pl]