Sukcesy seniorów z Koźmina Wlkp.

Udostępnij
Seniorzy z Koźmina Wielkopolskiego zdobyli cztery wyróżnienia w VIII Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Seniora z inicjatywą 2012”, który odbył się 21 września w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie”. To sukces i powód do dumy, bowiem na scenie prezentowało się ponad dwadzieścia grup artystycznych z powiatów: krotoszyńskiego, gostyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego.

Tegorocznemu przeglądowi twórczości seniorów przyświecało hasło: „Senior otwarty na cały świat, bez względu na to, ile ma lat:”

W kategorii przegląd zespołów, Grupa „Przyjaciele” z Klubu Seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp. otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenek „Staruszek świat” i „Radość najpiękniejszych lat” Anny Jantar.

W kategorii śpiew w duecie Krystyna Stempniak i Władysław Pawlak otrzymali wyróżnienie za własną interpretację piosenek „Na zawsze ty i ja” Andy i Lucia oraz „Orkiestry dęte” Haliny Kunickiej.

W kategorii śpiew indywidualny wyróżnienie otrzymał Zygmunt Ziętkiewicz, który reprezentował koźmińskie koło Polskiego Związku Emerytów i Rencistów. Nasz solista zachwycił jury wykonaniem piosenek „Płynę na wyspy szczęśliwe” Jerzego Grunwalda i „Nie zapomnę tamtej nocy” Mariusza Kalagi.

Uznanie komisji konkursowej zdobyła także Małgorzata Borowiak z koźmińskiego Klubu Seniora przy MGOPS, którą wyróżniono w kategorii rękodzielnictwo za malarstwo.

Foto : Klub Seniora przy MGOPS w Koźminie Wlkp.
Tekst: Agnieszka Szymańska